Wildhoef II De heer Wapstra was niet voor een kleintje vervaard. Het plan omvatte - let wel we schrijven 1934 - een groot natuurbad waarin drie eilandjes, een wedstrijdbaan van 500 meter voor schaatswedstrijden, een jeugdherberg, een tenniscourt, een hockey-veld, een voetbalveld, tribunes hier en daar, een openluchttheater, een groot solarium, een theehuis, een casino en een parkeerterrein voor 1.000 auto's. Officieel Het plan is nooit gerealiseerd, ook niet een of enkele onderdelen. Waarom niet? De reden is niet te achterhalen. Bij de bouwtekeningen en een overzicht van de indeling van het terrein, vinden we de aantekening dat het gemeentebestuur positief tegenover het plan stond. Het meest waarschijnlijke is dat het plan nooit officieel is inge diend. We hebben namelijk geen notitie gevonden over een officiële goedkeuring of een afwijzing. En Woestduin is er nog! R.J. H. Een nieuw bejaardentehuis uit circa 1966 Het bestuur van Wildhoef overwoog in de jaren zestig nog een bejaardentehuis te bou wen. Kennelijk was de vraag groot. Er werd een bouwcommissie benoemd. Een van de bouwers van het eerste Wildhoef werd hd van deze commissie, de heer J. de Jong Czn., oud directeur van Openbare Werken van Bloemendaal. Hij leek bij uitstek geschikt om leiding aan de commissie te geven en vooront werpen te maken voor Wildhoef II. Er werd een duinterrein gevonden tussen de Zeeweg en de Hoge Duin en Daalseweg ten westen van de Lombar Petrilaan. Het terrein werd aangekocht toen het een bouw- bestemming had gekregen. De heer De Jong ontwierp toen - hij was inmiddels 8 1 jaar en woonde zelf al vele Maquette van het door J. de Jong Czn. ontworpen Wildhoef II. jaren in Wildhoef - een voor die tijd zeer modern huis. Er werd een maquette van gemaakt (zie afbeelding). Op het terrein werden bovendien kleine bejaardenwoningen ge projecteerd - tegenwoordig aanleunwoningen genoemd - en enkele dienstwoningen. Wandelpark Er was in een wandelpark voorzien en een grote ruimte was gereserveerd als parkeerterrein. In de buitenschil van het ronde hoofdgebouw waren de appartementen onder gebracht, de centrale toren zou dienstruimten herbergen, vergaderzalen, een hobbyruimte, ziekenkamers, eetzalen Ons Bloemendaal, 17e jaargang, nummer 2, zomer 1993 21

Ons Bloemendaal | 1993 | | pagina 22