PLUS EN MIN PLUS Een grote klok aan het station Bloemendaal. Je kunt nu al uit de verte zien of je moet rennen om de trein nog te halen. PLUS In Vogelenzang maakt de directie van de Amsterdamse Waterleidingen plannen de vervallen vinkenbaan met huis je in oude glorie te herstellen. Eén van onze bestuursleden verleent ook medewerking. In het huisje zijn enkele op de muur geschilderde portretten, waarschijnlijk van oude vin kers. Ook deze zullen worden gerestaureerd. PLUS Eén van onze contribuanten maakte ons attent op dikwijls nog aanwezige authentieke voordeuren. Een prachtig voor beeld in Jugendstil is Noorder Stationsweg 4. Jammer genoeg worden soms die deuren door onwetendheid ver vangen. MIN De monumentale haagbeuk aan de Graaf Willemlaan in Vogelenzang was door honingzwam aangetast en heeft het loodje gelegd. Jammer genoeg hebben de eigenaars niet, toen het nog kon, maatregelen genomen. MIN Op het eiland van Duin en Daal in Bloemendaal blijken opeens een groot aantal kleine abeeltjes geplant te zijn. Ze staan langs de waterkant en als afscheiding dwars over het weiland. "Wat is er tegen het planten van bomen?", zult u zeggen. Deze boompjes doen geheel en al de prachtige landschap pelijke aanleg van het park Duin en Daal teniet. De ruimte die hier hoort te zijn, te midden van glooiende bosranden, wordt zo in stukken gedeeld. De rommelige toestand op het weiland, waar werktuigen, voederbakken, strobalen her en der verspreid liggen, wordt er niet minder om. Had men de boompjes in een kring geplant en daarbinnen alle spullen geconcentreerd, dan was dat een actie geweest om de verloedering van het weiland ten goede te keren. Nu is het echt géén gezicht! MIN Het niet onaardige gebouw van de voormalige garage aan de Ign. Bispincklaan 3, tegenwoordig kamerverhuurbe drijf, verpaupert zienderogen. Voor de buurt geen ver fraaiing. Staat het pand te wachten op een projectontwikkelaar, die er 'wat moois' van zal gaan maken? PLUSMIN 'Pleinvrees', hoek Bloemendaalseweg/Dr. Bakkerlaan staat op de nominatie om gesloopt te worden. Dit pand is geen wonder van architectuur en door onoordeelkundige bouw destijds in het gedempte haventje van Bloemendaal, is er voortdurend wateroverlast in het benedenhuis. Maar de naam ervan heeft historische betekenis. Deze herinnert aan de grootse plannen uit de jaren twintig, toen hier een cen traal dorpsplein moest komen, met monumentale bebou wing rondom. Dit alles is nooit gerealiseerd. Alleen 'Pleinvrees' kwam er. Nu zal er - binnen de voorschriften van het bestemmingsplan Bloemendaal Dorp - een bank kantoor met daarboven appartementen gebouwd kunnen worden. Ons Bloemendaal zal zijn best doen het nieuwe gebouw weer 'Pleinvrees' te laten heten. PLUSMIN Vanaf begin juni wordt in Bloemendaal GFT-vuil geschei den van de rest opgehaald. Maar de gemeente is daardoor wel weer een hoeveelheid straatmeubilair rijker geworden. Misschien wel nodig, maar ook erg lelijk al die betonnen GFT-bakken op strategische plaatsen. Ons Bloemendaal, 17e jaargang, nummer 2, zomer 1993 27

Ons Bloemendaal | 1993 | | pagina 28