De Johanniter Orde in Nederland De Johanniter Orde in Bloemendaal De Johanniter Orde in Nederland is ontstaan uit de Ridderlijke Orde van het Hospitaal van Sint Jan te Jeruzalem. Het is een protestants christelijke Orde die beoogt hulp te bieden aan zieken, bejaarden en anderszins hulpbehoe venden zonder onderscheid des persoons. Bestuur: De Johanniter Orde wordt bestuurd door het Kapittel. Aan het hoofd staat de landcommandeur (ZKH prins Bernhard). De Kanselarij: De Kanselarij huisvest het Secretariaat en De Stichting Werken van de Orde. Zij is gevestigd aan het Lange Voorhout te 's-Gravenhage. De Werkmeester (es) van de Orde is tevens voorzitter van het bestuur van de Stichting Werken. Ook heeft het Nederlandse Rode Kruis zitting in dit bestuur. De Werken:De Johanniter Orde is bestuurlijk vertegen woordigd in talloze ziekenhuizen, bejaardenhuizen, ver zorgingshuizen en opvanghuizen verspreid over het hele land. Een deel van de activiteiten van de Johanniter Orde wordt georganiseerd binnen de Stichting Werken: - Haspadiegroepen. In het hele land verrichten vrijwilligers hand- en spandiensten in het kader van de Stichting Werken, begeleiden van patiënten in een ziekenhuis, ver zorgingshuis of bejaardenhuis, werken in de thuiszorg e.d. - Toerustingscursussen. In deze cursussen worden vrijwilli gers opgeleid voor deze hand- en spandienstgroepen. - Johannitervakantieweken. Onder auspiciën van de Dames van de Orde worden vakantieweken georganiseerd voor ouderen en oudere lichamelijk gehandicapten. - Vakantiebemiddelingsbureau. Dit bureau houdt zich bezig met bemiddeling voor het vinden van een geschikte begeleidster om samen met een hulpbehoevende met vakantie te gaan. - Bungalowvakanties. De Stichting Werken stelt aangepaste vakantiebungalows met begeleiding ter beschikking van echtparen waarvan de man of vrouw in een verpleeg- of verzorgingshuis woont. C.G. Jonker Elias Regio Keimemerland (Bloemendaal) heeft een aantal gasten dat met de Johanniter vakan tieweken meegaat. Indien er geen familie te vinden is rijden leden van de Orde, him echt genoten of kinderen de gast naar het vakantie adres toe en brengen hem/haar ook weer thuis aan het eind van de week. Na de vakantieweek wordt de gast opgevangen in de regio door de regionaalvertegenwoordigster, die hem/haar vraagt of ze graag bezoek wil hebben. De gast krijgt een contactpersoon die af en toe op bezoek komt of een bood schap doet. Rond de Kersttijd wordt er een Adventsviering georgani seerd voor alle gasten van de vakantieweken. In het voor jaar wordt er een uitstapje naar de Keukenhof gemaakt. Er zijn gasten die al jaren met de weken meegaan en er zijn er die maar één keer meegaan, maar allen krijgen ze een bezoekster en worden ze uitgenodigd. Hierdoor ont staan hechte banden. C.G. Jonker Elias Voor meer informatie: C.G. Jonker Eliaswerkmeesteres J.O.) tel: 023 - 25.66.60 of: Stichting Werken Lange Voorhout 48 25 14 EG Den Haag tel: 070 - 3.64.99.20 18 Ons Bloemendaal, 17e jaargang, nummer 4, winter 1993

Ons Bloemendaal | 1993 | | pagina 19