Uitlui Wisseling van de redactie Jet van Voorst Vader-Duyckinck Sander heeft het bestuur nu definitief verlaten. In 1983 nam zij - in verband met privé-omstandigheden - tijdelijk afscheid, maar in 1987 kwam zij het bestuur weer versterken. Een periode van slechts drie jaar afwezigheid, die Ons Bloemendaal dankzij het door Jet aangeslingerde vliegwiel goed heeft kunnen doorstaan. Bij het herlezen van Uitlui in 1983 bekroop mij de nei ging om die woorden in hun geheel te herhalen. Daarmee zou ik evenwel de verdiensten van Jet in haar tweede bestuursperiode van 1987 tot september 1993 tekort doen. Als ik beide bestuursperioden vergelijk, kom ik tot de conclusie dat Jet zich als mede-oprichtster heeft laten ken nen als een enthousiaste, maar ook wel onstuimige secre taris en in haar tweede bestuursperiode meer als een wat rustiger, maar niet minder enthousiaste, energieke redac teur van ons tijdschrift. Vanaf de oprichting was Jet één van de actiefste bestuurs leden. Ik citeer uit de vorige Uitlui: 'Direct vanaf het begin was zij de stuwende kracht, die uit bestemmings plannen en artikel 19-procedures juist penibele zaken wist te distilleren. Door haar uitnemende kennis van de gebouwde en ongebouwde omgeving was zij vaak in zeer vroege stadia op de hoogte van boze initiatieven, die zij als secretaris meteen met brieven of vragen om inlichtin gen bombardeerde. De daarop volgende stappen naar het Gemeentebestuur, Gedeputeerde Staten of de Raad van State wist zij met behulp van overal vandaan gehaalde adviezen deskundig te nemen.' De tweede bestuursperiode, ik memoreerde het reeds, kenmerkte zich door haar activiteiten in de redactie van Ons Bloemendaal en door haar bezonken inbreng in onze activiteiten waarbij zij meer op de achtergrond bleef. Jet heeft zich vooral geprofileerd door haar belangrijke inbreng in de redactie van ons tijdschrift, dat zij door de jaren heen - ook toen zij er even buiten stond - tot grote bloei heeft gebracht. Talloos zijn de complimenten die ons in de afgelopen jaren bereikten over vorm en inhoud van Ons Bloemendaal. Wij zijn er dan ook erg trots op! Eén van haar laatste inspanningen was het juninummer van dit jaar over luchtkastelen in onze gemeente. Hiermee sloeg zij een brug met haar eerste bestuursperiode. Ik citeer weer: 'Eén van haar belangrijkste verdiensten was: haar aandeel, zeg maar leeuwedeel van ons voorstel aan het gemeentebestuur over de monumentenlijst. Het is aan Jet te danken dat prestaties van bekende architecten, die slechts enkele objecten in onze gemeente bouwden, via archieven werden achterhaald. Haar speurzin bracht vele nieuwe ontdekkingen en bijzondere monumenten aan het licht. Met de door haar ontwikkelde criteria en argumen ten werd het werk van de Advies Commissie van de ge meente ten zeerste vergemakkelijkt.' Helaas stond het besluit van Jet definitief vast om ruimte voor nieuw bloed in het bestuur te maken. Wij respecte ren haar besluit en namen op 11 september in kleine kring afscheid van Jet. Haar werd het tijdschrift gebonden in twee dikke boeken aangeboden als stoffelijke herinne ring. Jet, namens het bestuur en ook namens onze contribuan ten dank ik je zeer voor de vele jaren dat je je met enthousiasme hebt ingezet voor ons bestuur en ons geza menlijk erfgoed. Hartelijk dank voor je vriendschap; het ga je wél! Louis Bienfait, voorzitter Probeerde ik mijn pen in de twee laatste nummers, vanaf nu is het mijn taak het werk van mevrouw Van Voorst Vader voor Ons Bloemendaal over te nemen, althans het redactionele werk. Zij deed meer, dat is een ander toebe deeld. Ik vroeg me af hoe ik aan de lef of juister gezegd de hybris, de overmoed, kom dit aan te pakken? Zeker, omdat het mij boeiend werk lijkt, maar toch vooral omdat mevrouw Van Voorst Vader mij op een grandioze royale en loyale wijze heeft ingewijd in alle kunsten om vier keer per jaar een nummer van Ons Bloemendaal persklaar te krijgen. Dit te continueren en het niveau op hetzelfde peil te houden is mijn eerste taak. Maar hoe moet dat? Jet, blijf een beetje in de buurt! Ruud Hein Ons Bloemendaal, 17e jaargang, nummer 4, winter 1993 3

Ons Bloemendaal | 1993 | | pagina 4