portierswoningen, de karakteristieke dokters- en perso- neelswoningen en het monumentale inrijhek de moeite van het behouden waard. Het fraai aangelegde park, waar de ruimte, de beplanting en de waterpartijen zo'n belang rijke rol spelen, vereisen een zorgvuldige aanpak. De Stichting Ons Bloemendaal hoopt met hulp van architect Braaksma een constructieve bijdrage te kunnen leveren wanneer de invulling van het grote terrein aan de orde komt. Villa Duinouwe De toestand van de villa Duinouwe aan de Parkweg baarde ons al lange tijd zorgen. Door het achterwege blijven van enig onderhoud werd het verval steeds duidelijker zicht baar. Sinds kort is er echter een nieuwe eigenaar, die al een begin heeft gemaakt met de zo broodnodige herstel werkzaamheden Villa Tett er od e Aan de Zijlweg is villa Tetterode met de bijbehorende 19e eeuwse tuin door de minister aangewezen als rijksmonu ment. De Stichting Ons Bloemendaal is daar bijzonder ver heugd over, al zijn wij ons tegelijkertijd bewust dat er nog een lange weg te gaan is. In dit verband wensen wij de Stichting Belangengroep Zijlweg West van harte geluk met deze bekroning van hun inspanningen. Met hen blijven wij de verdere ontwikkelingen rond deze villa en het Marine Hospitaal nauwlettend volgen. De Knip Aandacht blijft er ook voor de verdere restauratie van De Knip aan de Kleverlaan. Als aanmoediging is er op kosten van Ons Bloemendaal een begin gemaakt met het snoeien van de oude lindebomen bij het pand. Historische trap IMS station Op het NS station Overveen worden werkzaamheden uit gevoerd aan perrons en spoorrails. De historische trap die voor de eigenaren van Belvédère een rechtstreekse toegang tot het perron betekent, is daarbij beschadigd. Voor zover bekend, is de NS van plan voor de beëindiging van de werkzaamheden deze trap in ere te herstellen, waartoe zij overigens via erfdienstbaarheden nog altijd verplicht is. B I o em e n d a a I se Dorpsstraat De Bloemendaalse dorpsstraat is op het ogenblik het voor werp van verschillende renovaties. Hierbij verdwijnen enkele oude karakteristieke panden om plaats te maken voor nieuwbouw. Het is te hopen dat ondanks deze ingrepen de straat toch nog enigermate het karakter van een oude dorpsstraat zal blijven behouden. In dit verband zij nogmaals opgemerkt dat de Stichting niet gelukkig is met de renovatie van de pui van Bakkerij Koot in de Voorbuurt (nu Soeters). Het moderne uiterlijk detoneert in de historische gevelwand die een zekere rust en waardigheid uitstraalde. Monumentebordjes In de loop van het jaar hebben enkele leden van het bestuur zich beziggehouden met het opstellen van de tek sten voor de zogeheten monumentebordjes, waarvan inmiddels enige geplaatst zijn, verspreid over de hele gemeente. De actie 'monumentebordjes, ook in Bloemendaal' wordt verwezenlijkt in samenwerking met de ANWB en de Bond Heemschut. Het ligt in de bedoe ling in de komende jaren met deze actie door te gaan. Grenspaal In augustus werd een door het bestuur destijds in bescher ming genomen grenspaal van het Claverblat, thans Haringbuys, met enig feestelijk vertoon herplaatst op de oorspronkelijke plek. De familie Zwager heeft de paal in de tuin van de voormalige tuinmanswoning bij de oude tramhalte bij de Viersprong onder zijn hoede genomen. Terugplaatsen van grenspaal 'Claverblat' in de tuin van de heer WJ.J. Zwager; rechts de heer L. Bienfait (foto Ons Bloemendaal). Open Monumentendag De landelijke Open Monumentendag, afdeling Bloemendaal, speelde zich dit jaar voornamelijk afin de 'Buurt' van Oud-Overveen. Meer dan tweehonderdvijftig belangstellenden hebben, aan de hand van het speciaal voor het doel geschreven boekwerkje, een rondwandeling Ons Bloemendaal, 18e jaargang, nummer 1, voorjaar 1994 11

Ons Bloemendaal | 1994 | | pagina 13