Jaarverslag van de secretaris over 1993 Een jaarverslag van de secretaris van de Stichting Ons Bloemendaal is nooit volledig. Dat ligt aan de (gelukkige) omstandigheid dat binnen het bestuur van de stichting de taken verdeeld zijn onder zeer actieve bestuursleden die zelf verslag uitbrengen over hun activiteiten en verant woordelijkheden in het afgelopen jaar. Toch blijft er in het algemeen over de activiteiten genoeg te zeggen. Bestuurssamenstelling In februari 1993 stelde mevrouw H. Slagter-Wieringa zich kandidaat voor de gemeentelijke monumentencommissie. In oktober kreeg zij bericht dat zij die functie ook werke lijk kan gaan vervullen. Omdat haar dit mogelijk in con flict kan brengen met haar bestuurswerkzaamheden heeft zij (zeer tot onze spijt) moeten besluiten het bestuur te verlaten. Op de jaarvergadering van april 1994 zal dit offi cieel aangekondigd worden. Tijdens de jaarvergadering op 5 april 1993 werd officieel afscheid genomen van mevrouw Aline van der Vuurst de Vries-Beets uit Aerdenhout, die zeer bedreven was in het bijhouden van de ledenadministratie en het verdedigen van ingediende bezwaarschriften. Onze voorzitter L. Bienfait heeft, na al vijftien jaar voorzitter te zijn, nu ook de ledenadministratie onder zijn hoede genomen. Met hulp van de zoon van mevrouw Van der Vuurst de Vries werkt hij hard aan een computerprogramma waarin alle gegevens verwerkt kunnen worden. Gelukkig konden wij tijdens de jaarvergadering ook twee nieuwe bestuursleden begroeten. De heer R. Hein is de nieuwe redacteur van ons tijdschrift en de heer J. Römelingh toetst bezwaarschriften, bekijkt bouwplannen die ter inzage liggen en woont zonodig gemeentelijke commissie- en raadsvergaderingen bij. Eind 1993 stopte mevrouw H. van Voorst Vader- Duyckinck Sander na vele jaren met haar bestuurswerk zaamheden. Na afloop van de Nationale Monumentendag op 11 september 1993 werd in een gezellig samenzijn in kleine kring van haar en van mevrouw Van der Vuurst de Vries afscheid genomen. Als redacteur van ons tijdschrift wordt zij opgevolgd door de heer Ruud Hein, die voor zijn nieuwe werkzaamheden een personal computer mocht aanschaffen. Hij wordt bij het samenstellen van het tijdschrift deskundig en belange loos bijgestaan door Renée de Bruin en Joris Funcke. De twee themanummers van 'Ons Bloemendaal' hadden als titel 'Luchtkastelen en Kaartenhuizen' en 'Weldadigheid (naar vermogen)'. Het bestuur komt vrijwel maandelijks in vergadering bij een, en zorgt ook eendrachtig voor het 'wikkelen', d.i. het van adresbanden voorzien van ons tijdschrift. Daarnaast kwijten de bestuursleden zich met plezier van hun officië le verplichtingen, zoals in 1993 het bezoeken van de nieuwjaarsreceptie ten gemeentehuize, het feliciteren van mevrouw Tineke Pesman wegens haar 25-jarig dienstver band bij de gemeente op 10 september en het afscheid nemen van 'onze' wethouder van Monumenten, mevrouw A.Y.T. van Essen-Seylhouwer op 19 november 1993. Tot de doelstellingen van de stichting behoort onder meer het bevorderen van de belangstelling en de waardering voor ons Bloemendaals erfgoed. De dames Slagter en Patijn hielden daarom diverse malen rondleidingen en lezingen met dia's over de lokale geschiedenis of over monumen tenzorg of over de werkzaamheden van de stichting. Waar mogelijk helpen zij belangstellenden met archief- en docu mentatiemateriaal op weg. Soms worden door bestuursleden cursussen gevolgd: mevrouw Patijn bijvoorbeeld volgde op 9 juni een dagcur sus over regionale geschiedenis en de toepassing daarvan in het onderwijs. Wij verheugen ons als vanouds in de goede samenwerking met de firma Melisie, de uitgever van ons tijdschrift. Namens de stichting had mevrouw Van Voorst Vader zit ting in het bestuur van de stichting Historisch Museum Zuid-Kennemerland. Ook met de gemeente Bloemendaal onderhouden wij goe de contacten, hetgeen met name tot uiting komt in ons jaarlijks gesprek met burgemeester en wethouders. Dat viel dit jaar op 12 oktober. Dat het oud-archief in Bloemendaal zal blijven, doet ons buitengewoon veel genoegen. Ook de toekomst van de Hertenkamp lijkt gewaarborgd. De burge meester had persoonlijk de hand in het totstandkomen van een Historische Werkgroep die is aangehaakt bij de Stichting Ons Bloemendaal en momenteel bestaat uit de dames Slagter en Vogelzang en de heren Hein, Post en Schlattmann. Het eerste onderzoek geldt de jaren van de Tweede Wereldoorlog in Bloemendaal. Ons Bloemendaal, 18e jaargang, nummer 1, voorjaar 1994 5

Ons Bloemendaal | 1994 | | pagina 7