aan de Bloemendaalseweg nummer 60 leeg komen door het vertrek van de smid, gaat Balm daar een nieuwe, gro tere zaak bouwen, de huidige. Op nummer 4 komt nu de firma Van Ballegooyen, die er een handel drijft in grafzer ken, die in de voortuin geëtaleerd stonden. Kennemerland. De vermoeide reiziger kon dus onmiddel lijk op het terras van mevrouw Maas neerzijgen. Mejuffrouw Nierhoff heeft in een speciale uitgave het ver haal over deze Bloemendaalse omnibus- en tramdienst uil de doeken gedaan. Oud-Kennemerland Na de zerken kwam de drank. Waarschijnlijk rond 1933 vestigt Cassée zich in de winkel met een slijterij annex een sigarenwinkel. Dat ging echter niet zomaar. Daartoe moest namelijk de winkel gesplitst worden. Midden in de voor gevel komen er dan twee deuren. Cassée noemt zijn wijn handel Oud-Kennemerland, als herinnering aan de eerste naam van het perceel. In de jaren zestig komt er de Scottisch Piperclub en nu is er gevestigd het restaurant Village End. De buitengevel verraadt niet snel haar ouder dom, ze is ook enkele keren 'aangepast', maar binnen ziet u onmiddellijk de sporen van een achtenswaardige ouder dom. R.J. Hein Geraadpleegde literatuur: - A.M.G. Nierhoff: Van omnibus naar electrische tram. Uitgegeven in een exemplaar voor het gemeentebestuur. - Kadastrale gegevens bij Openbare Werken. - Mondelinge informatie van oude Bloemendalers met ijzeren geheugens. De bouwer van het pand, boer Maas, moet een nijverig baasje zijn geweest. Behalve de hierboven reeds genoemde activiteiten heeft hij ook de eerste Bloemendaalse omni- busdienst in het leven geroepen, die reizigers van Bloemendaal via Overveen naar Haarlem vervoerde per paardetram. Eindhalte in Haarlem was het station van de spoorwegen, in Bloemendaal was de eindhalte Hotel Het eindpunt bij hotel Kennemerland. Op de voorgrond de familie Wafel bakker (foto Wim Post). Ons Bloemendaal, 18e jaargang, nummer 3, herfst 1994 25

Ons Bloemendaal | 1994 | | pagina 27