Oproep van het Historisch museum Zuid-Kennemerland Op verzoek van het museum plaatsen wij het volgende. 'Steun het Historisch museum Zuid-Kennemerland'. Op het moment wordt hard gewerkt aan de verbouwing van het pand Groot Heiligland 47 te Haarlem, waar het muse um is gevestigd, met name aan de twee zalen waar de permanente tentoonstelling komt. De ruimte voor de wisselten toonstellingen is al gereed en werd op 15 mei j.l. heropend met de tentoonstelling 'Haarlem Bloemenstad; de 'bloem'rij ke geschiedenis van de stad en haar omgeving'. Unieke staalgravure Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben onlangs een subsidie toegekend van 100.000,- aan de Stichting Historisch museum Zuid-Kennemerland voor de inrichting van het museum. In hun brief schrijven de gedeputeerde Staten, dat ze het museum van groot cultuurhistorisch en toeristisch belang vinden voor de hele regio Zuid- Kennemerland. Ook u kunt uw steentje bijdragen aan de totstandkoming van het Historisch museum. Wanneer u een bijdrage schenkt van 200,- (meer mag uiteraard ook) ontvangt u een unieke staalgravure, voorstellende het Spaarne met zicht op de Bakenessergracht. Deze staalgravure is gemaakt door de bekende graveur Jan Nijhuis in een beperkte oplage van 500 stuks. De gravures zijn genummerd en gesigneerd en voorzien van een echtheidscertificaat. De gravure is 6-151/2 cm, het blad waarop de gravure is afgedrukt is 19-28 cm. Voor meer informatie over de gravure kunt u contact opnemen met de heer W. Akkerman, telefoon (023) 256026.

Ons Bloemendaal | 1994 | | pagina 30