Uitnodiging landelijke open monumentendag Oud Cloeckendael. In de gemeente Bloemendaal is de Open Monumentendag op zaterdag 10 september geconcentreerd op de terreinen en gebouwen van het voormalig Provinciaal Ziekenhuis Meerenberg, in het meest noordelijke gedeelte van onze gemeente in Santpoort-Zuid. Tijdens een wandeling over de mooie bos- en parkterrei nen kunt u hier de oude gebouwen, die rond 1849 wer den gebouwd, bekijken, zoals de portiersloge, de kerk, het hoofdgebouw, de voormalige directeurswoning, het oude koetshuis en restanten van de vroegere hofstede Cloeckendaal, later Meerenberg geheten. In het koetshuis is een museum ingericht, waar u de geschiedenis van de psychiatrie en de daarbij toegepaste behandelingsmethoden kunt volgen aan de hand van foto's, boeken, medische apparatuur en andere voorwerpen, en waar rondleiders - medewerkers van dit voormalige ziekenhuis - u graag van dienst zijn om tekst en uitleg te geven. Ook kunt u hier een video zien. Bereikbaarheid Hoe kunt u het voormalige Provinciaal Ziekenhuis berei ken? - per bus: lijn 71 van de NZH stopt vlak voor de ingang van het Ziekenhuis; - per trein: uitstappen op het station Santpoort-Zuid, de Duinweg inlopen tot aan de Brederodelaandan linksaf naar de ingang van het Ziekenhuis; - per auto, fiets of lopend: de Brederodelaan volgen in noordelijke richting langs de hockeyvelden tot aan de oude ingang van het Ziekenhuis. Met de auto moet u even doorrijden naar de nieuwe ingang en dan linksaf het asfaltpad volgen naar het parkeerterrein bij de oude ingang. De terreinen van het Provinciaal Ziekenhuis zijn voor deze dag - De Open Monumentendag - te bezichtigen van 10.00 uur tot circa 16.00 uur. Monumenten Andere monumenten in de gemeente op deze dag te bezichtigen, zijn: - De Ned. Hervormde kerk op het Dorpsplein te Bloem endaal-dorp, geopend van 10.00 uur tot circa 15.00 uur. Ook hier zijn rondleiders aanwezig. - In het dorp Vogelenzang de R.K. kerk op het Kerkplein, eveneens geopend van 10.00 uur tot 15.00 uur. Rondleiders zijn aanwezig. In de Ontmoetingsruimte naast de kerk wordt een kleine tentoonstelling gehouden en mogelijk ook een videoband gedraaid over 'De Vogelenzang'. Ons Bloemendaal, 18e jaargang, nummer 3, herfst 1994 3

Ons Bloemendaal | 1994 | | pagina 5