zagen we de zakken uit het ruim vallen. Niet alles viel ech ter op de juiste plaats. Zo vielen er veel zakken op de bol lenvelden en in de sloten van de Zanderij (nu Vogelenzang - Oost), tegen de spoorlijn, en er heeft zelfs een pak boter aan de spits van de kerktoren gehangen. De volgende dagen bij de herhaling van deze droppings was de organisatie beter. De velden waren duidelijk aangegeven en de afvoer naar de verzamelplaatsen was nu beter georganiseerd. In de avonduren van de 4e mei 194S gonsde het van berichten over de dood van Hitier en het naderende einde van de oorlog. Op de Se mei echter, marcheerden de Duitse troepen uit Bennebroek en Vogelenzang naar de Bekslaan, waar ze de eed van trouw aan hun nieuwe leider, admiraal Donitz, aflegden. Bij terugkeer in hun kwartieren kregen ze door hun eigen officieren meteen huisarrest opgelegd. Dit met het oog op eventuele onaangename ontmoetingen met de Binnenlandse Strijdkrachten, want de berichten van de capitulatie waren inmiddels bekend geworden. De voedselpakketten kwamen neer op het door de Duitsers gemaakte schijnvliegveld tussen de zogeheten Bekslaan en de Margrietenlaan, maar ook op bloembollenvelden tussen de spoorlijn Vogelenzang-Hillegom en de kom van het dorp. De pakketten wogen gemiddeld 20 kilo en bevatten chocolade, koffie, suiker, zout, thee, melk, biscuits, boter, kaas, vlees, sigaretten enz. Het voedsel werd na inzameling opgeslagen in de fabriek van Droste te Haarlem en van daar uit verdeeld over Haarlem, Bloemendaal, Heemstede, Bennebroek en Velsen. De vliegtuigen waren van het type Boeing BI 7G, bijgenaamd Flying Fortress. L. van Emmerik Verder is nog bekend dat buiten de gewapende sectie van de BS, waartoe enkele Vogelenzangers behoorden, er ook nog een andere sectie was waartoe de heer A. Lagendijk en de heer Van Tongeren behoorden. Zij gaven de nog aanwezige Duitse soldaten in Vogelenzang de opdracht naar elders te vertrekken. Hieraan werd voldaan, zij het met een halve dag vertraging. Ons Bloemendaal, 19e jaargang, nummer 1, voorjaar 1995 13

Ons Bloemendaal | 1995 | | pagina 13