bevrijden en kan de vlag in top (6) Evacuées langs de Kennemerweg op weg naar hun nieuwe woonbestemming. Opname september 1944. het leuke blonde meisje dat op de foto voor de handkar staat. Bommenwerpers Het is omstreeks half twee in de middag als vanuit het oos ten geallieerde RAF-bommenwerpers uit Engeland de omgeving van de Duinwijckweg bombarderen. Hun doel is een stilstaand konvooi Duitse vrachtwagens dat verscholen staat aan het bospad evenwijdig aan de Zomerzorgerlaan richting Openluchttheater. Jammergenoeg missen de vlieg tuigen hun doel en vallen de bommen ongeveer 150 meter te vroeg aan de Duinwijckweg en omgeving, met catastrofa le gevolgen. Het leed en de schade zijn enorm, in totaal val len er negen doden. De woningen Duinwijckweg nr. 8 en 10 zijn compleet verwoest. De woning van de familie De Heer op nr. 12 is zwaar beschadigd zoals ook die van de familie Van de Bunt. De nummers 3, 5, en 7, zijn licht beschadigd. Vierde evacuatie De woning van de familie Van de Bunt is zo gehavend dat het niet meer verantwoord is er te blijven wonen (5). En zo zijn zij verplicht om voor de vierde keer te evacueren. In de woning Woodbury aan de Zomerzorgerlaan nr. 9 van de familie Went krijgen zij onderdak. U kunt zich voorstellen dat deze zwaar getroffen familie de Tweede Wereldoorlog niet snel zal vergeten. Als men voelt in april dat de bevrijding in zicht komt, keren zo langzamerhand verschillende geëvacueerden weer naar hun woningen terug. Toch is de oorlog nog niet ten einde. In dezelfde maand vorderen de Duitsers nog drie scholen, de buitens Schapenduinen en Caprera en 3 7 woningen. Maar uiteindelijk komen op 8 mei 1945 de Canadezen ons Ons Bloemendaal, 19e jaargang, nummer 1, voorjaar .1995 W. Post Bronnen: (1) Provinciaal Ziekenhuis-Frederik van Eeden Stichting, Landelijke Open Monumentendag 1994. (2) GAB. Evac-Algemeen doos 24, nr. 1759. (3) Bloemendaal 1940-1945, 5 mei-comité gemeente Bloemendaal 1960. (4) Kennemerland Hongerwinter 1944/45, pag. 46. (5) A.M.G. Nierhoff, Oorlogskroniek 1939-1945, gemeente Bloemendaal. (6) Interview met de heer A.W.J.E. van de Bunt, oktober 1994. De zogenoemde Mauermuur bij de kruising Kleverlaan- Delftlaan. Een versperring door de Duitsers gemaakt met een smalle doorgang. Links ziet men het puin van de rij wonin gen tussen de spoorlijn en de Delft die op last van de Duitsers zijn afgebroken. Kinderen sprokkelen nog wat houtjes voor de komende winter. Opname waarschijnlijk zomer 1944. 35

Ons Bloemendaal | 1995 | | pagina 37