INHOUD pag- 2 Bezoek Kennemerduinen. Uitnodiging voor detentoonstelling. pag- 3 Inhoud Pag- 4 Van de redactie Pag- 5 De Nationaal Socialistische Beweging in Bloemendaal, Drs. P.E.M. Hammann Pag- 10 Mobilisatie en oorlogstijd in Vogelenzang, L. van Emmerik Pag- 14 Kareol als herstellingsoord, H.C. Wieringa Pag- 15 Mr. C.W Ritter en het Nationaal Steunfonds, J.E. van der Boon Pag- 18 Een stukje Zwitserland in bezet Bloemendaal, H.C. Wieringa Pag- 19 De illegale pers in Bloemendaal, H.A.WM. Schlatmann Pag- 23 Simon de Heer, een Bloemendaalse kunstschilder in oorlogstijd, H. Meijer-de Heer Pag- 25 Het gemeentebestuur van Bloemendaal in de jaren 1941-1945, Dr. J. Römelingh Pag- 31 Wat in de oorlog niet kon, wat in de oorlog moest Pag- 32 De evacuaties in Bloemendaal, W Post Pag- 36 Zo maar een Bloemendaler?, R.J. Hein Pag- 36 Over scholen, scholieren en schoolmeesters, Dr. J. Römelingh Pag- 43 Een 'Handleiding voor de bevrijding'in mei 1944, H.C. Wieringa Pag- 44 Twee vondelingen in Bloemendaal, H. Slagter-Wieringa Pag- 47 De intocht van de Canadezen in Bloemendaal, H.C. Wieringa Pag- 51 Eerebegraafplaats Overveen, H.P.G. de Boer Pag- 54 Ir. Adriaan Stoop, Leven en laten leven, Drs. H. van Dorp Pag- 55 Colofon Doelstelling Het doel van de stichting is het behoud van het erfgoed van historie, cultuur en natuur in de Gemeente Bloemendaal en in de omgeving voor zover deze een directe of indirecte invloed hierop heeft. Zij wil dit doel bereiken door het bevorderen van de belangstelling en de waardering voor en de kennis van dit erfgoed. Ons Bloemendaal, 19e jaargang, nummer 1, voorjaar 1995 3

Ons Bloemendaal | 1995 | | pagina 3