Van de redactie Dit is al weer het laatste nummer van I99S. Deze keer geen echt themanummer, maar een nummer met een aantal ver schillende artikelen die niet direct onder een noemer vallen. In het voorjaar verscheen er een boek over follies in Nederland. Deze gids bracht ons op het idee een overzicht van dit soort bijzondere tuingebouwen in de gemeente Bloemendaal te geven. Dat was niet altijd even makkelijk. Ten eerste was er de afweging of een bouwsel nu wel of niet tot de follies gerekend moest worden en ten tweede kregen we niet altijd toestemming om op privéterrein te fotograferen. De bouwwerken waar we geen toestemming voor kregen, zijn niet in de beschrijving opgenomen. Gelukkig staan er heel veel op openbaar terrein, zodat we u een aardige selectie kunnen bieden. Daarbij zijn we ook even over de gemeentegrenzen gegaan om het beeld zo compleet mogelijk te maken. Wij verzoeken u om bij follies die op privéterrein staan altijd eerst toestemming van de eigenaar te vragen als u deze zou willen bezoeken. De heer Wim Post was op zoek naar informatie over het Bloemendaalse architecten-duo Mulder en Van Asdonk en raakte zo geboeid dat hij nu met een grondig onderzoek naar hun werk, ook buiten Bloemendaal, bezig is. Hij hoopt dat dit tot een publikatie in boekvorm zal leiden. Ons gaf hij reeds een kleine voorproef in de beschrijving van hun ontwerp voor de woonwijk Schapenduinen. De plannen rond het Meertje van Caprera maken heel wat gemoederen los. Wij ontvingen naar aanleiding hiervan twee reacties die we allebei afdrukken. Menno Borghreve stuurde ons een poëtische hartekreet en mevrouw Hanne Meijer-de Heer schreef een artikel over haar vader Simon de Heer, die als kunstschilder vlak bij het meertje was gaan wonen en het veelvuldig heeft geschilderd. Aan het eind van 199S, het jaar waarin 50 jaar bevrijding werd herdacht, plaatsen wij voor de laatste keer nog twee reacties op ons oorlogsnummer. Hierna laten wij de oorlog voorlopig even rusten. Met een aantal plussen en minnen besluiten wij het nummer. Wij wensen u bijzonder fijne feestdagen en een voorspoedig 1996 toe. Ons Bloemendaal, 19e jaargang, nummer 4, winter 1995

Ons Bloemendaal | 1995 | | pagina 3