In Memoriam Lou van Emmerik Op 23 mei 1996 overleed ons bestuurslid Lou van Emmerik op de leeftijd van 74 jaar. Lou heeft begin dit jaar zijn lidmaatschap van het bestuur om gezondheidsredenen moe ten beëindigen. In de laatste jaarvergadering konden wij hem al niet meer in zijn aanwe zigheid bedanken voor het vele werk dat hij vanaf 1984 voor onze stichting heeft ver richt. Eerder al had Lou te kennen gegeven dat hij, gezien zijn leeftijd, maar eens uit het bestuur moest treden. Het bestuur wilde daar niets van weten. Lou was immers op aller lei gebied een zeer verdienstelijk bestuurslid. Gedurende een reeks van jaren hield Lou zich intensief bezig met de organisatie van de Open Monumentendag in de gemeente Bloemendaal. Lou leverde ook vele bijdragen aan ons kwartaalschrift en natuurlijk ook aan de bijzondere uitgave '40-'45 over de bezetting en bevrijding van Bloemendaal, die mei vorig jaar aan alle inwoners van Bloemendaal is bezorgd. Ook aan de tentoonstelling in het gemeentehuis over de oorlogsjaren heeft hij zijn aandeel geleverd. Lou bezat een grote kennis van de geschiedenis van onze gemeente en van zijn woonplaats Vogelenzang. In Vogelenzang was hij het vaste aanspreekpunt voor iedereen die iets over de geschiedenis van het dorp wilde weten. Lou was een trou we bezoeker van de bestuursvergaderingen en de laatste jaren was hij het die alles zorgvuldig notuleerde. Er werd nooit tevergeefs een beroep op hem gedaan. Vanaf zijn ziekbed heeft hij nog gezorgd voor bijdragen die in dit nummer en het volgende worden opgenomen. De laatste activiteit van het bestuur die Lou heeft bijgewoond, was het afscheid van onze oud-voorzitter Louis Bienfait medio november van het vorige jaar. Wij konden toen niet vermoeden dat dit ook de laatste bijeenkomst van het bestuur zou zijn die Lou zou meemaken. Op zaterdag 25 mei is Lou onder grote belangstelling na een uitvaartdienst in de R.K. kerk Onze Lieve Vrouw ten Hemelopneming te Vogelenzang, zijn kerk, begraven op het kerkhof naast de kerk. Het heengaan van Lou van Emmerik is niet alleen voor zijn naaste familie, maar ook voor de Stichting Ons Bloemendaal en de dorpsgemeenschap in Vogelenzang een groot verlies. Ons Bloemendaal, 20e jaargang, nummer 2, zomer 1996 5

Ons Bloemendaal | 1996 | | pagina 5