Jaarverslag over 1996 Algemeen De stichting telde op l januari 1996 1.116 donateurs, waarvan er zeven in het buitenland wonen. Drie goede gevers deelden cadeau-abonnementen uit! Al kwam zijn overlijden niet onverwacht, dat Lou van Emmerik, ons bestuurslid uit Vogelenzang, ons op 23 mei ontviel heeft ons zwaar getroffen. Zijn positieve inbreng en grote kennis missen wij zeer. Het is typerend voor Lou dat hij met zijn laatste krachten nog twee artikelen over Vogelenzang voor ons tijdschrift heeft voorbereid. Redactie In januari namen wij afscheid van Yvonne Moes-Plemp van Duiveland die het bestuur enige tijd vrijwillig terzijde stond. Door verhuizing moesten wij redactrice Anneke Tjan-Bakker missen, terwijl secretaris Joan Patijn wegens familieomstan digheden het tweede halfjaar uitgeschakeld was. Enkele plannen voor het najaar konden daarom niet doorgaan. Gelukkig valt de komst van twee nieuwe bestuursleden te melden: Joan Jalink-Eisema neemt deel aan de redactie en René van Engelen zal met name de belangen van het Bloemendaalse groen behartigen. Excursies De jaarvergadering werd gehouden op maandag 15 april, waarna drs Marieke Kuipers, als ecologe verbonden aan de inmiddels met de PWN gefuseerde Waterleidingmaatschappij Zuid-Kennemerland (WLZK), een lezing hield over water winning in de duinen. Op zaterdag 13 juli leidde Marieke Kuipers ook de zomerexcursie naar het terrein rond de water toren en het natuurgebied de Zanderij in Overveen. De historische vereniging Holland hield een voorjaarsexcursie langs Kennemerlandse buitenplaatsen waarbij, na Waterland te Velsen, onder leiding van Joan Patijn een bezoek werd gebracht aan Elswout. Overheid Op 18 maart waren bestuursleden aanwezig bij een fractievergadering van de VVD. Op verzoek van deze partij werd over lopende zaken van lokaal belang van gedachten gewisseld. Op 1 oktober was het jaarlijkse gesprek met B en W; daarin kwamen onder meer beleidspunten als de nota Ruimtelijke Ontwikkeling in Hoofdlijnen (de zogenaamde Verdichtingsnota), de herinrichting van de Bloemendaalseweg, de status van het park Duin en Daal als beschermd dorpsgezicht, de ontwikkelingen rond Lindenheuvel en op de strandvlakte van Vogelenzang, en vele andere vraagstukken aan de orde. Pieter de la Court-prijs Wij waren verheugd te mogen meemaken dat op 9 december in de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen te Amsterdam aan ons oud-bestuurslid drs H. van Voorst Vader-Duyckinck Sander de Pieter de la Court- prijs werd uitgereikt voor haar studie 'Leven en laten leven, een biografie van ir. Adriaan Stoop, 1856-1935'. Deze bio grafie werd mede met hulp van Ons Bloemendaal uitgegeven in Haarlem in 1994. Sectie Monumenten Het terrein van het voormalige Provinciaal Ziekenhuis heeft al jaren onze aandacht. Gedeputeerde Staten van Noord- Holland schreven ons in januari uitvoerig over de genomen maatregelen om vandalisme en criminaliteit zoveel mogelijk te voorkomen. Met het bestuur van de stichting Santpoort wisselen wij gegevens uit inzake het landschapsbeheer van het binnenduin- randgebied van het Halve Maantje tot Driehuis. De toekomst van het landschapspark van PZ met daarin de diverse rijks monumenten heeft de aandacht, maar ook aan de Velsense kant rond de ruïne van Brederode is er bedreigd gebied. De stichting Santpoort maakt zich met name zorgen over het beheer van het terrein van het natuurbad Velserend. Op verzoek van burgemeester Kamphuis werd door Ons Bloemendaal contact gezocht met de Joodse gemeenschap te Ons Bloemendaal, 21e jaargang, april 1996 3

Ons Bloemendaal | 1997 | | pagina 30