Bestemmingsplannen De ontwikkelingen rond het landgoed Lindenheuvel te Overveen lijken een gunstige wending te krijgen door de houding van de provincie Noord-Holland, die woningbouw afwijst. Onze penningmeester Wim van Luyken heeft als omwonende zitting in het bestuur van de Vereniging tot Behoud Natuurgebied Lindenheuvel. In een uitvoerig artikel in het herfstnummer van ons Tijdschrift ging voorzitter Henk Garvelink in op de gemeentelijke voorstellen voor de zogenoemde 'verdichtingsnota'. Voorts nam hij als panellid deel aan een forumdiscussie over dit onderwerp in het Grote Huis op Elswout. Opnieuw wordt het prachtige landschap tussen Vogelenzang en de duinen bedreigd. Nadat dergelijke plannen jaren gele den van tafel leken te zijn geveegd, komt opnieuw de vraag naar een golfterrein op. Ook dreigt verloedering rondom het rijksmonument dat in de volksmond bekend staat als 'de paardenboerderij van Van der Peet'. In een speciaal onderhoud van Florentine van Eeghen-Elias samen met ons oud bestuurslid H. Botman met wethouder Coebergh en met mevrouw ir. V.H. Doelwijt, hoofd van de sector Ruimte en Bouwen, werd op 16 december met klem aangedrongen op een flinke en rechtlijnige houding van de gemeente. Deze kwesties zullen ons ook in 1997 bezighouden. Schenkingen In dank ontvingen wij: 1.000 van de Bredius-Stichting; twee foto's van voor 1923 van de oranjerie en het Grote Huis op landgoed Elswout van mevrouw M. Vermeer; diverse recente foto's genomen op Elswout van mevrouw M.J. van Silfhout; 'Uns geht die Sonne nicht unter', een publicatie over de op de Eerebegraafplaats rustende verzetsman Han van Zomeren van mevrouw W. Budding-Gramberg; de 'kleine satyre voor Godfried', getiteld 'Een middag in Thijsse's Hof van mevrouw M.C. Fahrenfort-Huffels; en tenslotte van de heer F.J.M. ten Hagen een aantal foto's van het voormalig hotel 'Welgelegen', een gipsen schildje ter herdenking van de kabelwacht tijdens de bezettingstijd en een album met foto's van de leden van de Bloemendaalsche Amateurfotografische Vereeniging, aangeboden aan de heer F.J. van Baars op 2 januari 1917. Lustru m Tenslotte werden plannen voorbereid voor het op bescheiden schaal vieren van het 20-jarig bestaan van de stichting Ons Bloemendaal, opgericht in februari 1977 uit verontwaardiging om de sloop van twee oude geveltjes aan de zuidzijde van het Bloemendaalse kerkplein. Ook het huidige bestuur voelt soms verontwaardiging, maar vaak ook voldoening. Er valt veel te genieten van wat behouden werd en nog tot stand komt in onze mooie gemeente Bloemendaal, daar willen wij op onze wijze bekendheid aan geven. I n I u i Aan de traditionele inlui en uitlui zijn wij een tijd niet toegekomen. Dat beseffen wij ons met schrik, nu wij zien dat Peter de Natris al aan het aftreden en (gelukkig) herkiesbaar stellen toe is. Het is nu de hoogste tijd dit niet meer nieuwe bestuurslid aan u voor te stellen. Dr. P.J.B.A. de Natris (1937) is opgegroeid in Brabant en Limburg. Hij studeerde psychologie in Leiden en was vervol gens een aantal jaren werkzaam in het Bloemendaalse observatiehuis 'Maria Immaculata' dat inmiddels is opgeheven. Nadien werkte hij in het Psychiatrisch Ziekenhuis St. Willibrord in Heiloo om vervolgens over te stappen naar het inmiddels opgeheven Provinciaal Ziekenhuis Santpoort te Bloemendaal. Ruim dertig jaar woonachtig in de gemeente Bloemendaal realiseerde hij zich een aantal jaren geleden dat hij een typi sche forens was, zonder enige idee van wat er zich in zijn leefomgeving afspeelde. Nu is hij al drie jaar zeer actief betrokken bij ons bestuur. Hij nam de ledenadministratie over van Louis Bienfait en werkt mee met de redactie van ons blad. Zijn speciale belangstelling gaat nog steeds uit naar het wel en wee van de ontwikkeling op het Provinciaal Ziekenhuis-terrein. J O AN PATIJN Ons Bloemendaal, 21e jaargang, april 1996 5

Ons Bloemendaal | 1997 | | pagina 32