De huidendaagse Ivo-Mavo-school aan de Boekenroodevveg te Aerdenhout. Het gebouw is in 1977 gereedgekomen. De naam herinnert aan de tijd dat de school voor Individueel Voortgezet Onderwijs vroeger gevestigd was in villa 't Heuveltje te Bloemendaal. gebouwen zijn op Stoop's Bad na inmiddels afgebroken. In het begin van de jaren zeventig kocht het bestuur van de Ivo-school een stuk grond aan de Boekenroodeweg te Aerdenhout van de familie van Asch van Wijck. Architect Klok, deel uitmakend van het schoolbestuur, zette daar het fraaie gebouw neer dat nog steeds tot ieders tevredenheid functioneert. Opmerkelijk is het, dat sinds de oprichting de Ivo-school slechts drie schoolhoofden heeft gekend. Tot 1961 was J.R. Janssen directeur, daarna tot 1976 mevrouw J.G. Dun en van toen tot op heden Drs. P.R. Blom. Een brevet van degelijkheid en betrouwbaarheid verkrijgt een school nooit bij een te frequente wisseling van de wacht, hetgeen de ouders van de 250 leerlingen die de Ivo/Mavo-school aan de Boekenroodeweg in Aerdenhout nu telt, zeker zullen beamen. bestuur van de school ging tegen deze beslissing in beroep bij het College van Gedeputeerde Staten van de Provincie en kreeg daar genoegdoening. Op 13 juni 1951 werd het raads besluit vernietigd. Hiertegen ging de gemeente in beroep bij de Kroon, maar dit beroep werd afgewezen. De argu menten door het gemeen tebestuur gebezigd, wer den van tafel geveegd. Volgens de wet was bij de stichting van een school het enige criterium, hoe veel leerlingen er waren ingeschreven. In een gemeente van de grootte van Bloemendaal moesten dat er vierentwintig zijn. Of deze kinderen in de gemeente zelf woonachtig waren, deed niet ter zake. Het gemeentebestuur was hiervan natuurlijk best op de hoogte. Dat het desondanks tegen beter weten in voortging met het tegenwerken van de Ivo-school, getuigt niet van wijs beleid. Toen op 28 december 1951 Hare Majesteit op haar vakantie-adres in Sankt Anton haar hand tekening plaatste onder het betreffende Koninklijk Besluit, was de strijd gestreden. Aan de huisvestings— en leermid- delenproblematiek zou nu spoedig een einde kunnen komen. Hoe de Ivo-mensen kans hebben gezien om niet alleen het hoofd boven water te houden maar ook om steeds meer leerlingen aan te trekken, ofschoon vrijwel verstoken van leermiddelen en ondergebracht in lokaliteiten waar men geen school zou verwachten, daar zouden schoolleiders anno 1997 graag het geheim van willen weten. Onderkomen Gedurende het eerste jaar verbleef de school in twee ver trekken van Huize Rosehaghe aan de Hoofmanstraat in Haarlem, van september tot en met december 1951 in drie lokalen in het gebouw van de Christelijke Jongemannenvereniging aan de Lange Margarethastraat en tenslotte in de eerste helft van 1952 in Stoop's Bad, onder andere in de voormalige theeschenkerijIn september 1952 betrok de school de villa 't Heuveltje aan de Parkweg in Bloemendaal, die vijfentwintig jaar lang het onderkomen van de Ivo-school bleef. De hier genoemde Jon Römelingh Noot Stukken betreffende de voorgeschiedenis van de Ivo-school zijn te vinden in het archief van het Kennemer Lyceum en in het Gemeente Archief Bloemendaal. 28 Ons Bloemendaal, 21e jaargang, Lustrumnummer 1, voorjaar 1997

Ons Bloemendaal | 1997 | | pagina 36