Nieuw boek van Wëm Post Bouwen in Bloemendaal, architectuur en bouwhistorie vanaf 1883, heet het nieuwe boek van Wim Post dat in maart bij Uitgeverij Schuyt en Co. verscheen. Het onder werp van dit boek is de architectuurgeschiedenis van Bloemendaal vanaf 1883, toen het eerste villapark werd gebouwd en de eerste Bloemendaalse buitenplaatsen wer den verkaveld. Tijdens zijn onderzoek stuitte Wim Post op een architectenduo dat bepalend is geweest voor het hui dige aanzicht van het dorp: J. Mulder en J.A. van Asdonk. Zij werkten van 1909 tot 1963 in Bloemendaal en ont wierpen in deze periode een groot aantal woningen. In het boek wordt niet alleen veel aandacht besteed aan het werk van Mulder en Van Asdonk, maar ook aan andere architecten die verantwoordelijk zijn geweest voor de bebouwing van Bloemendaal. Bovendien zijn bijzondere foto's en presentatietekeningen opgenomen. Als bijlage is een lijst toegevoegd met bouwgegevens van alle woningen in Bloemendaal, zodat alle Bloemendalers het bouwjaar, de architect en de opdrachtgever van hun huis kunnen opzoeken. Expositie In het gemeentehuis van Bloemendaal is een exposi tie over het boek ingericht. Daar laat Wim Post de artistieke kant van de architecten zien. Het zijn met name de handgemaak te presentatie-ontwerpen die vaak als ware kunst werkjes overkomen en die bij het publiek bijna niet bekend zijn. Naast deze kleurrijke ontwerpjes is verschillende keren de combinatie gemaakt met de oorspronkelijke bouwte kening en een foto van het betreffende bouwwerk. Men ziet niet alleen de werken van de lokale architecten zoals Mulder, Van Asdonk, Van Kempen en Van der Steur, maar ook van nationaal bekende architecten als Rietveld en Wijdeveld. De tentoonstelling is van 9 maart tot 6 april te zien in de tentoonstellingsruimte 'Achter de Zuilen' in het gemeentehuis van Bloemendaal aan de Bloemendaalseweg 158 in Overveen. Openingstijden: woensdag tot en met zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Gegevens boek Formaat 16x 23 cm. Omvang: 152 blz. Illustraties: 140 stuks waarvan 16 in kleur. Prijs 35,-. ISBN: 90 6097 4417. Luchtfoto van een gedeelte van het bebouwde Kinheimpark. Linies de Kleverlaan met een het eind nog de bebouwing van huize Landrust en Kleveroord. Rechts de Kastanjelaan. In het midden de hoofdkantoren van het PEN en PWN. Op de achtergrond de Korts Kleverlaan met fabrieksgebouw en de vijver van Sparrenheuvel. De gebouwen van PEN en PWN zijn onlangs verkocht aan een projectontwikkelaar. Ons Bloemendaal, 21e jaargang, Lustrumnummer 1, voorjaar 1997 47

Ons Bloemendaal | 1997 | | pagina 55