Augustus 1948: het net voltooide Openluchttheater Indië gerepatrieerde families met kinderen ondergebracht in de grote villa 'Dennenoord'. Met die kinderen hockeyde ik veel op straat en we voetbalden op 'het landje' (met echte doelen) van het toenmalig 'Louisa State'. (Eind jaren zestig afgebroken en vervangen door een vijftal bunga lows.) Inmiddels was ik lid geworden van BMHC. Eigenlijk wilde ik liever 'op voetbal', maar het verschil tus sen dertig minuten fietsen (naar HFC) of drie minuten lopen naar het hockeyveld was te groot. Natuurlijk wilden mijn (dames) huisgenoten graag meehockeyen op straat. Meestal werd het een wedstrijdje 'lijnen', waarbij het par cours 'over het Kopje' liep. Mijn handicap was niet alleen mijn sterk afgesleten stick, maar ook het tegen de helling op spelen en dan nog meestal alleen tegen verscheidene meisjes. Vaak had ik bijna de Hoge Duin en Daalseweg bereikt, en vandaar zou het een 'eitje' zijn geweest, want dan speelde ik verder de helling af, maar dan sloeg een van de meisjes een mooie bal en kon ik vrijwel opnieuw beginnen. Aangezien Annelies, Claartje en ik elk weekend naar huis gingen, bleef onze actieradius in Bloemendaal beperkt tot de directe omgeving van ons 'kosthuis' en de dagelijkse fietstochten naar en van het Kennemer Lyceum. Langs de route werden medeleerlingen opgepikt, zodat de stoet steeds groter werd. Het Openluchttheater en omliggende terrein was zeer geschikt voor spelletjes als verstoppertje en verlos-aan-de- paal. Dat mocht natuurlijk niet, maar dat maakte het juist spannend, bovendien konden wij harder lopen dan de toe zichthouder. Nog spannender was het om zonder te beta len - ons zakgeld was net voldoende om een paar keer per week bij meneer Hardebol van het Pannenkoekenhuisje een 'bakkesvol' van twee cent te kopen - een van de zomeravondvoorstellingen in het Openluchttheater bij te wonen. Ik herinner mij nog de concerten van het Dutch Swing College. V oorproefje In 1948 werd het Tante Zus een beetje zwaar. Zij verhuis de en mijn ouders en jongere zus kwamen uit Wormerveer naar Bloemendaal en gingen Midden Duin en Daalseweg 3 bewonen. De familie werd herenigd. De andere kinderen vertrokken, alleen Claartje bleef nog een jaar bij ons tot ook haar ouders uit de Zaanstreek vertrok ken en in Aerdenhout gingen wonen. Er veranderde niet veel voor ons, alleen de hockey-activiteiten werden inten siever omdat nu ook de weekends beschikbaar waren. Wij groeiden op en hadden een heerlijke tijd. 20 Ons Bloemendaal, 21e jaargang, Lustrumnummer 2, zomer 1997

Ons Bloemendaal | 1997 | | pagina 20