Inhoud Pag. 4 Van de redactie Pag. 5 Geschiedenis van Bloemendaal, H. van Voorst Vader-Duyckinck Sander, tekeningen Joanne Sluijter Pag. 22 Monumenten in Bloemendaal, Jet Slagter en Peter de Natris Pag. 23 Bloemendaal, mekka voor architecten of bastion?, Wim de Wagt Pag. 30 Van dertien naar drie, Middelbare Meisjesschool 't Kopje van 1906 tot 1973, Jon Römelingh Pag. 33 Hofstede Saxenburg, Sporen van een ver verleden: Theo Nieuwenhuizen Pag. 34 Het station van Bloemendaal, Henri Spijkerman Pag. 37 De kleren van de keizer, verslag van een bezoek aan Die Clinghe, Willemien Westerman Holstijn Pag. 41 Jeugdherinneringen van Rita Verschuur Pag. 42 Bloemendaal toen, echt een dorp: herinneringen van mevrouw Cath. Metselaar-Kleef Pag. 47 De Zandwegen, Gerrit Bakker Pag. 48 Gesticht in de duinen, gedenkboek, Peter de Natris Pag. 48 Restauratie van de Nederlands Hervormde Kerk-ramen, N. Blankevoort en Joan Patijn Pag. S1 't Hoff Aelbertsberg ofte 't Huys te Bloemendael, Lieuwe Zoodsma Pag. 55 Colofon De gebouwen van 'De Knip' komen voor op diverse oude kaarten en plattegronden die in de loop van de tijden van de omgeving zijn gemaakt. Ze zijn ook meerdere malen geschilderd en getekend, onder anderen door Jacob van Ruysdael (1628/9-1682) en door zijn tijdgenoot Jan van Kessel. Maar ook van vroegere bewoners zijn afbeeldingen en beschrijvingen bekend. Zo schilderde Frans Hals in 1635 portretten van Lucas de Clerck, mede-eigenaar van het pand in de tijd van de blekerijen en van zijn echtgenote Feyntgen van Steenkiste. Alida Catherina van Dijk, de vrouw van herbergier Gerrit Frederik Gotfried Houtgraaf, heeft vermoedelijk model gestaan voor de beschrijving van 'de mooie tolvrouw' in een van de verhalen van de schrijver Busken Huet die van 1863 tot 1865 in het naastgelegen huisje Bellevue woonde. Ons Bloemendaal, 21e jaargang, Lustrumnummer 2, zomer 1997 3

Ons Bloemendaal | 1997 | | pagina 3