Slagerij De Vries. Links het pand van Tullenaar en rechts het pand van Fenna van Wijk. Deze foto is van een oudere datum. Geheel rechts staat een jonge Arend de Vries. fiets met mand voorop de kruidkoeken en de appelstroop naar de klanten. Aan het eind van zijn leven fietst hij niet meer, maar loopt hij naast zijn fiets, van Elswoutslaan tot Willem de Zwijgerlaan. Die fiets zou een pronkstuk geweest zijn in het Bloemendaals Historisch Museum, een tijdsbeeld van ongekende dienstbaarheid. Zeker is, dat de fiets werd onderhouden door een andere zoon, George, die jarenlang zorgde voor de rijwielen van vele Overveners. Zijn winkel en werkplaats heeft hij op het Zandvoorterpad 3de voormalige garage van zijn broer Co, die deze ruimte in 1938 verruilt voor de Bloemendaalscheweg 329. Het pand van George loopt door naar de Zijlweg 6, waar zijn zuster Fenna een tabaks zaak drijft (nu van Bisschops). Fenna verkoopt (later) ook kranten en - voorzover het niet in het dagblad zelf staat - weet zij alle nieuwtjes van Overveen. Karakteristiek zijn haar zinnen: "Steek eens op, meneer" en "nog iets van uw dienst, meneer". George is in die tijd de chauffeur van de brandweerauto, die in de garage staat van zijn broer Ko van Wijk. Na een brandmelding is George als eerste bij de wagen, al snel gevolgd door Co Baggen, Arend de Vries, oude Dries en jonge Dries van Schooten van Café- Restaurant Roozendaal en Gerrit Houtgraaf, de melkboer. Honnebier, Rijnierse, Lindeman en Houtgraaf Honnebier heeft aan de Korte Zijlweg 1 (nu de fietsen- werkplaats van Schenk) een smederij, die later verplaatst wordt naar de Haarlemse Zijlweg. Eén van de zoons, Wil, staat later in het doel van de hockeyclub BMHC en van het Nederlands Elftal. Het Bouw- en aannemingsbedrijf Rijnierse is reeds lang gevestigd aan de Zijlweg 11-13. In 1993 kreeg het bedrijf de eretitel Hofleverancier vanwege haar 200-jarig bestaan. Gerrit Eldering leidt in die jaren het bedrijf, later opgevolgd door zijn zoon Ton. Eldering is een typisch Overveens geslacht, lang actief in de bloem bollenteelt. Direct naast het Bouwbedrijf Rijnierse op nr. 9 waar nu de familie Joustra woont, bevindt zich het win keltje van 'juffrouw' Lindeman, die getrouwd is met een timmerman van Rijnierse. Zij doet in allerlei kleine dinge- George van Wijk, de chauffeur van de brandweerwagen. 18 Ons Bloemendaal, 21e jaargang, Lustrumnummer 3, herfst 1997

Ons Bloemendaal | 1997 | | pagina 18