Maquette van 'De Voghelsankh'. Voghelsanck'. Het was een lange weg om tot de realisatie van dit gebouw te komen. Een aantal inwoners van Vogelenzang kreeg in 1972 een tip van het toenmalige gemeenteraadslid de heer S. v.d. Vossen, waaruit bleek dat er door de Planologische Dienst der Gemeente een stuk grond beschikbaar werd gesteld voor bejaardenzorg. Er werd een stichtingsbestuur opgericht waarvan ik deel uit maakte. Vele ambtelijke molens moesten worden over wonnen. Wij moesten zelfs een maquette maken om de heren van de Provincie en Gemeente te overtuigen dat een verzorgingstehuis voor Vogelenzang noodzakelijk was. Het is daarom voor ons burgers in Vogelenzang volstrekt niet te begrijpen, dat zoiets moois in de toekomst mis schien of gesloten of gesloopt zou moeten worden. Vervolgens werd door een aantal Graven en Gravinnen het nieuwe Vogelenzang-Oost gevormd. Als laatste nieuwe laan werd in 1989 de 'Henk Lensenlaan' onthuld. Een arti kel in het clubblad van Tennisvereniging Vogelenzang liet de herinnering aan de heer Lensen herleven: 'In de vorige uitgave van 'Advantage' werd vernield dat ons tennispark is gelegen aan de Henk Lensenlaan no. 4 te Vogelenzang. Zo op het oog een simpele mededeling. Voor mij en waarschijnlijk ook nog voor anderen betekent het echter nog veel meer. Onze gedachten gaan uit naar de 15de mei 1932 toen Pastoor Buhrwinkel de aftrap verrichtte op een weiland gelegen op de hoek van de Vogelenzangseweg en de Beltslaan. Daar werd door het aan het rollen brengen van de bal het bestaan van de R.K.V.V. Vogelenzang een feit. Dat dit kon gebeuren was in de eerste plaats te danken aan een groepje jonge mannen en wel in het bijzonder aan Henk Lensen, zojuist begonnen met een schoenmakerij aan de Graaf Florislaan 29b. Wat deze man in de daarop volgende jaren voor zijn vereniging deed, is met geen pen te beschrijven: Ome Henk deed alles voor onze jongens, het oppompen van een lekke bal, het maken van een kapotgeschopte schoen, het aanbrengen van een nopje, het was voor hem de gewoonste zaak van de wereld. Als je hem vroeg wat het kostte, dan lachte hij maar eens, je kreeg nog een vriendelijke draai om de oren en weg was je. Hij was soms secretaris, penning meester en terreinknecht tegelijk. Hij was zelf ook nog een verdien stelijk voetballer, diverse keren kwam hij uit voor het Haarlems Bondselftal. Het is daarom een 'gouden' gedachte geweest van het bestuur van de ten nisvereniging de naam van Henk Lensen voor altijd te verbinden aan de sport in Vogelenzang. Co Groskamp.' Vogelenzang is nu volgebouwd en daarmee is er ook een eind gekomen aan mijn herinneringen, terwijl ik mij goed besef dat nog lang niet alles is verteld over de geschiede nis van ons mooie dorp vlakbij de duinen. Co Groskamp Schilderijen, aquarel en tekening door Co Groskamp. Foto's bezit familie Groskamp. 18 Ons Bloemendaal, 21e jaargang, Lustrumnummer 4, winter 1997

Ons Bloemendaal | 1997 | | pagina 18