roonis-katholieke kerk langs, richting bos van de familie Barnaart, dwars door het weiland) met maar één wens: ravotten in de hooistapel. Ik heb er ooit eentje te grazen genomen. Piet Prins heette hij. Hij liep in paniek zo de sloot in. Ook in diezelfde hooitijd, midden in de nacht, schreeuw de mijn tante dat er zeven koeien waren losgebroken. Ik ging er natuurlijk achteraan. Maar ja, zeven koeien die doodleuk in de tuin van Lagendijk grazen, daar kon ik in mijn eentje niet tegenop. Vlakbij woonde boer Arie van Galen, en die hielp me een handje mee. Bij het wegbren gen van de koeien moest Arie over schrikdraad heen; hij vergiste zich een beetje in de hoogte... Ik denk dat heel Vogelenzang rond twee uur s' nachts wakker is geschrok ken van zijn geschreeuw... Achter het huis stond een karnmolen waar het paard de kam trok. Links twee huisjes, de buiten-wc's van respectievelijk de boerderij en het huis van Goof. tig aan de pen stond, gaf ze als reden: liever een jong kalfje dan een hartverlamming... Prachtige tijden waren dat. Veel ruimte, veel minder druk te en verkeer. Toen was de Tweede Doodweg echt nog een rustiek boerenweggetje...' Opgetekend door Edward Heukels, met dank aan Goof Nieuwenhuys Foto's: privé-bezit Goof Nieuwenhuys. Halverwege de jaren dertig kwamen er twee nonnen op bezoek in Vogelenzang. Net als iedereen liepen ze langs het Kerkepad dwars door het weiland richting rooms- katholieke kerk. In het weiland stond een stier aan een pen. Toen hij de nonnen zag, brak het beest los en ging achter de nonnen aan. Een fraai gezicht, die dolle stier en die hollende nonnen... Plotseling echter stopte een van de nonnen, draaide zich om en trok haar zwarte habijt omhoog... Later, toen beiden nonnen zonder kleerscheu ren uit het weiland waren gekomen en de stier weer rus- Ons Bloemendaal, 21e jaargang, Lustrumnummer 4, winter 1997 37

Ons Bloemendaal | 1997 | | pagina 37