Een deelnemer wordt gemonsterd. Woestduin raakte aldus niet alleen bekend maar zelfs berucht tot ver buiten Bloemendaals grenzen. Dit duurde tot 1909 toen B en W van Bloemendaal, vanwege de aan houdende klachten, het rennen op zondag verboden. Halte-Woestduin bleef echter nog bestaan tot in 1928 het station Heemstede-Aerdenhout in gebruik kon worden genomen. Woestduin in de twintigste eeuw De buitenplaats Woestduin kreeg na 1909 weer haar oude bestemming en kwam in handen van verschillende eigena ren. In 1919 werd het door de heer P. Dorhout Mees gekocht. Deze familie bewoonde het buiten niet alleen in de zomer, maar óók in de winter. Lang duurde hun ver blijf op Woestduin echter niet. Nadat de heer Dorhout Mees een gedeelte van Leyduin had gekocht, betrok hij in 1921 dit schitterende buiten, geplaatst in een parkachtig en bebost terrein met onder meer honderdjarige beuken, weilanden, boerderij, personeelswoningen, kassen. Het was een buitenplaats in stijl in de ware zin des woords met zelfs... een huisknecht in een roze-gestreept jasje! Wisseling van eigenaren Woestduin werd in gedeelten verkocht. Het grote huis Woestduin kwam in 1923 in handen van de heer J. Dolleman die tot aan zijn dood in februari 1940 in het oude witte herenhuis is blijven wonen, zo ook zijn vrouw tot december 1940. Daarna werd het huis verhuurd. Het grootste deel van Woestduin, namelijk de renbaan, stallen en het bos met de daarin staande gebouwen, kwam in handen van de heer H. Smidt van Gelder, die in 1940 het weer doorverkocht aan de heer C.H. Laan. De tribune met café, daterend uit de tijd van de wedren nen, werd gesloopt evenals het paviljoen met torentje (de totalisator)De Bloemendaalse architect H.W. van Kempen ontwierp indertijd een bungalow, volkomen in harmonie met de prachtige omgeving, uitziend op de plek waar eens de paarden het beste van hun kunnen moesten geven! Die open plek is nog duidelijk aanwezig, wordt omzoomd door bomen en in de plaats van paarden kan men hier thans reeën en vossen waarnemen - soms ook in het hoge gras de kleuren van een fazantenhaan. Ter onderscheiding van het bestaande huis Woestduin gaf de heer Laan aan deze bungalow de naam 'Oud- Woestduin'. Deze naam werd ook aangebracht op het hek aan de Vogelenzangseweg. Het graan van Laan Uit deze periode is het volgende nog vermeldenswaard: Op de terreinen van de voormalige renbaan vonden in de 52 Ons Bloemendaal, 21e jaargang, Lustrumnummer 4, winter 1997

Ons Bloemendaal | 1997 | | pagina 52