brachte foto's uit het Gemeentearchief de oude schoolge bouwen zien. Het knooppunt van de fietstocht was het Kennemer Lyceum, waar tussen de middag het ensemble Saxophonie optrad, onder andere met het muziekstuk 'Monument Alstublieft'. Bij de omvangrijke voorbereidin gen werd geholpen door mevrouw D. Bredius-Terwindt en door mevrouw I. Zantingh namens de gemeente Bloemendaal. Tien scholen waren de hele dag opengesteld en bemand door ploegen van leerkrachten en vrijwilligers. Ook de politie dacht mee om de fietsroute zo veilig mogelijk te maken. Het bestuur van de stichting Ons Bloemendaal is voor alle hulp en inzet zeer erkentelijk. Wel zijn wij tot de conclusie gekomen dat in volgende jaren de activiteiten voor Open Monumentendag beter op minder ver uit elkaar gelegen plekken gehouden kunnen worden. Sectie Tijdschrift Over de extra inspanning voor het totstandkomen van de vier themanummers Aerdenhout, Bloemendaal, Overveen en Vogelenzang werd hierboven al wat gezegd. Het jaar verslag verscheen als bijlage in het Aerdenhoutnummer. Behalve in de boekhandels De Wit en PapYrium te Bloemendaal, is het Tijdschrift nu ook te koop bij 'Happy II' te Overveen en bij 'Guillaume', Zandvoortselaan 165, op de grens van Heemstede en Aerdenhout. Sectie Groen De hockeyclub Mariënweide kreeg een tweede kunstgras veld. Ons Bloemendaal heeft erop aangedrongen dat geen storende reclameborden aangebracht zullen worden. Het herinrichtingsplan voor Caprera gaat in zijn vereen voudigde vorm de goede kant op. Ook Ons Bloemendaal wordt in de problematiek gekend. Momenteel wordt bestudeerd wat de beste manier is om de afwatering rich- ting Wildhoef te regelen. Historische Werkgroep De werkgroep ging voort met het onderzoeken van de bewoningsgeschiedenis van de Voorbuurt te Bloemendaal. Door de welwillendheid van de gemeente mag de werk groep op speciale tijden in het gemeentehuis bijeenkomen. De werkgroep, die bestond uit mevrouw Slagter en de heren Post en Schlatmann, zou nog wel wat versterking kunnen gebruiken. Tenslotte Op vrijdag 28 november 1997 opende wethouder Coebergh in het Historisch Museum Zuid Kennemerland te Haarlem de tentoonstelling 'Bloemendaal, een gemeente voor de lens'. Het rijke bezit aan foto's van het Bloemendaalse gemeentearchief is onderwerp van deze interessante tentoonstelling, die mede werd georganiseerd ter ere van het 20-jarig bestaan van de stichting Ons Bloemendaal. Door een financiële bijdrage van Ons Bloemendaal werd de heer H. Botman in staat gesteld oude glasplaatnegatieven opnieuw af te drukken en uit te vergroten, hetgeen een schitterend resultaat opleverde. Door middel van een kerst- en nieuwjaarskaart met een winterse foto-opname van de Bloemendaalse dorpsstraat in 1916, gemaakt door wethouder Ignatius Bispinck, nodig den wij onze donateurs uit voor een bezoek aan de ten toonstelling in het nieuwe jaar 1998. Het lustrum ligt dan achter ons, maar het bestuur hoopt met hetzelfde enthou siasme door te gaan. Joan Patijn, secretaris 10 Ons Bloemendaal, 22e jaargang, nummer 1, voorjaar 1998

Ons Bloemendaal | 1998 | | pagina 10