Toelichting op cfe jaarcijfers 1997 I n komsten Hoewel het ledental een lichte daling laat zien (het wordt weer eens tijd voor een nieuwe ledenwerfactie), bleef de opbrengst aan donaties nagenoeg gelijk. Meer leden waren bereid tot het overmaken van een hogere bijdrage dan het minimum van 30 en steeds minder mensen maken gebruik van het tarief van 20. Een verheugende ontwik keling. De rente vertoont al geruime tijd een dalende tendens. Omdat over 1997 meer werd uitgegeven dan werd ont vangen en dus geen bijboeking plaatshad ten gunste van het deposito, laat de ontvangst aan rente een lichte daling zien. De schitterende waaier met oude prentbriefkaarten en de vier professionele jubileumnummers van ons tijdschrift leidden tot een aanzienlijk hogere opbrengst aan verkopen. Bovendien wordt beduidend meer werk gemaakt van het inschakelen van verkooppunten in de verschillende kernen van Bloemendaal. Uitgaven De speciale produktie van vier themanummers van ons tijdschrift, ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan van onze stichting, heeft zoals verwacht meer geld gekost dan normaal. De activiteiten rondom het vierde lustrum deden ook de kosten van organisatie even fors stijgen. Daarnaast betekende een tweetal projecten - de nostalgi sche waaier van prentbriefkaarten en de expositie van de foto's van Bispinck in het Historisch Museum Zuid- Kennemerland - een (weloverwogen) aanslag op ons bud get. Ook de organisatie van de Open Monumentendag - kostte meer dan de maximale bijdrage van de gemeente. De verwachting is dat de hogere kosten over 1997, met name door de doorlopende verkoop van de waaier, enigs zins zullen worden terugverdiend. Balans Voor het eerst sinds jaren gaf de stichting meer geld uit dan werd ontvangen. Het was voorzien en er was geld voor beschikbaar. Het tekort over 1997 is ten laste gebracht van het reservefonds voor acties. Het eigen vermogen liep licht terug door een kleine waar devermindering van de obligaties en door het tot op één gulden afwaarderen van het kopieerapparaat. Wim van Luyken, penningmeester 12 Ons Bloemendaal, 22e jaargang, nummer 1, voorjaar 1998

Ons Bloemendaal | 1998 | | pagina 12