Lezers reageren Rellen en wellen Ons Bloemendaal, nummer 4/1996 U zult wel vreemd opkijken om een brief uit Alphen a/d Rijn te ontvangen. Maar ik ben een geboren en getogen Bloemendaalse zoals trouwens de hele familie van mijn moeders kant. En mijn man was een Overvener. We zijn er nog getrouwd en onze oudste dochter is er in 1951 geboren. Daarna zijn we vertrokken. Ik ken uw blad omdat ik het vaak gelezen heb bij mijn nichten (wijlen de dames Krul) en het nu krijg van mijn vriendin mevrouw Jutte. Daardoor zag ik het nummer van winter '96 over de rel len en de wellen, waarin een foto staat van een doorkijk van de Verbindingsweg richting Kinheimweg. Deze foto is genomen aan de achterkant van onze tuin. Ik weet me dat water nog goed te herinneren en heb er nog foto's van ook. Mijn vader beweerde toentertijd zelfs, dat hij er snoe ken ving. Later hebben ze daar een "poort" gemaakt voor de achterkant van de huizen van de Verbindingsweg. Ons huis stond en staat nog op de hoek van de Bispincklaan en de Verbindingsweg. Mijn ouders hebben het laten bouwen in 1916 en toen hadden we nog dat heerlijke bos van de familie Bispinck erachter (die hele buurt is er nu alleen vreselijk op achteruit gegaan, jammer genoeg). Mijn vader is trouwens ook een echte Bloemendaler geworden, zowel als accountant in Bloemendaal en omge ving als op sportgebied. Na zijn overlijden hebben er nog stukjes in de krant gestaan over hem en is er zelfs een voetbaltoernooi naar hem genoemd in 1962. Zou u eventueel nog meer gegevens willen hebben, dan ben ik altijd bereid die te geven. Met vriendelijke groeten, Mevrouw D. Gijsinck-Mica, Alphen a/d Rijn. Ons Bloemendaal, 22e jaargang, nummer 1, voorjaar 1998 13

Ons Bloemendaal | 1998 | | pagina 13