Overveen Compliment Gedenkplaat Kennemer Lyceum Ovöveaa Ons Bloemendaal, nummer 3/1997 Hiermede dank ik u voor de uitgave van de lustrumnum mers 12 en 3 van het kwartaalblad 'Ons Bloemendaal. In het bijzonder heb ik met belangstelling kennis genomen van de inhoud van blad nummer 3, Overveen betreffende. Het bevat veel informatie over mijn directe woonomge ving. Er worden namelijk wetenswaardigheden in vermeld die ik in de literatuur over onze mooie gemeente Bloemendaal nooit heb aangetroffen. Gaarne zie ik dan ook het laatste lustrumnummer tegemoet! Rest mij nog u vriendelijk te verzoeken mijn waardering aan alle medewerkers van genoemde nummers van 'Ons Bloemendaal' over te brengen. Met vriendelijke groet, mevrouw N.L. v.d. Maas-de Boom Arie Cornelis (Aat) van der Giessen wordt geboren te Krimpen a/d IJssel op 2 augustus 1916 en stamt uit een geslacht van scheepsbouwers. Hij bezoekt het Kennemer Lyceum (HBS) tot en met de derde klas: het is niet direct terug te vinden in welke jaren, vermoedelijk tussen 1933 en 1936. Hij vervult zijn dienstplicht als zeemilicien bij de Marine; wordt in 1939 gemobiliseerd en komt na de meidagen 1940 als sergeant met de Marine in Engeland terecht. Wordt op 2 september 1942 bevorderd tot LtZ. 3e klas. Hij gaat over naar het S.O.E. (Special Operations Executive) en wordt eind 1942 als geheim agent boven bezet Nederland gedropt. De operaties van S.O.E. waren verraden (het "England Spiel") en bij aankomst in Nederland wordt hij door de Duitsers opgewacht. Gevangen gezet in het seminarie van Haaren (N.Br.) ont snapt hij met twee makkers hieruit in 1943 en sluit zich aan bij de ondergrondse. Wederom door verraad worden ze opnieuw gepakt en weer in Haaren gevangen gezet. Omstreeks 10 juni 1944 wordt hij daar in de buurt gefusilleerd. In de hoop dat dit beknopte verhaal u voldoende achter grondinformatie geeft, met vriendelijke groet, A.C. van der Giessen Krimpen a/d IJssel Naar aanleiding van een artikel in 'Ons Bloemendaal' over de gedenkplaat in het Kennemer Lyceum voor de slacht offers van de Tweede Wereldoorlog verzocht de heer Nienhuys ons iets te schrijven over een van de daarop voorkomende namen, te weten A.C. van der Giessen (let op het spellingsverschil). 18 Ons Bloemendaal, 22e jaargang, nummer 1, voorjaar 1998

Ons Bloemendaal | 1998 | | pagina 18