Fabriek van open haarden Vogelenzang Het nieuwste huis H. Spijkerman, auteur van 'Het station Vogelenzang', attendeert op een fout die bij het ter perse gaan in dit arti kel is geslopen. Op pag. 44 dient nog vermeld te worden dat na een korte leegstand van het stationsgebouw in 1971 de benedenverdieping werd verhuurd als kantoor en showroom voor een fabriek van open haarden. Deze firma is hier nog altijd gevestigd. De antiekzaak 'Het schouw spel' is sedert 1995 aanwezig. Voorts vermeldt hij dat er in 1985, vanwege de status van het station als provinciaal monument, een noodzakelijke renovatie (met name aan het dak en het houtwerk ervan) heeft plaatsgevonden. Tenslotte signaleerde hij dat het Haarlems Dagblad van 6 januari jl. berichtte dat in de Bennebroekse politiek de wens is geopperd om, ter verbetering van het openbaar vervoer naar Haarlem, Amsterdam en Leiden, dit station weer te openen. Ons Bloemendaal, nummer 4/1997 Blij verrast was ik met het kerstcadeautje van mijn moe der: het themanummer 'Vogelenzang' van uw stichting Ons Bloemendaal. Met veel plezier en interesse heb ik het nummer gelezen. Behalve enkele "Aha-Erlebnisse" staat het vol met - voor mij - nieuwe feiten over 'mijn' dorp. Mijn complimenten! Met deze brief wil ik u echter ook wijzen op een onvolko menheid betreffende het nieuwste huis in Vogelenzang. Dat staat namelijk niet aan de Vogelenzangseweg maar aan de Leidsevaart (rechts van de woonwagens)! Het huis is afgelopen zomer gebouwd en wordt sinds oktober jl. bewoond. Wellicht kunt u dit in uw april nummer rechtzetten? In de hoop u van dienst te zijn geweest, teken ik, met vriendelijke groet, James van Marken, Vogelenzang. Ons Bloemendaal, 22e jaargang, nummer 1, voorjaar 1998 19

Ons Bloemendaal | 1998 | | pagina 19