ding van kennis van het erfgoed van historie, cultuur en natuur in de gemeente Bloemendaal. 'Ons Bloemendaal' dus! Notaris Luijnenburg was de eerste sponsor. Hij stelde om niet de statuten op, waaronder we op een zonnige vroege voorjaarsdag onze handtekening zetten. Helaas viel de projectontwikkelingstrein aan het Kerkplein niet meer te stoppen. Maar de tijd - begin 1977 - was rijp voor verandering. Bloemendalers kregen steeds meer oog voor wat het behouden waard was. Bovendien werden burgers mondiger. De stichting kon met ruim driehonderd contribuanten van start gaan. Enkele contribuanten deden een flinke bijdrage, zodat er al meteen een aardig startka pitaaltje was. Openbaarheid van bestuur en inspraakprocedures waren onlangs wettelijk vastgelegd. Door ons werd daar al meteen in het begin driftig gebruik van gemaakt. Met behulp van Johannes' juridische adviezen kon ik me uitle ven in de correspondentie. Brief op brief werd bij het gemeentebestuur bezorgd. Postpapier met een mooi brief hoofd was dus nodig. Nu kwam de hulp van grafisch kun stenaar Ronald Timmermans goed van pas. Voor een ten toonstelling in Utrecht had ik een mooi vignet ontworpen: een waterlelie in een ruit. Het gemeentewapen van Bloemendaal bevat drie plompenbladeren, de waterlelie van 'Ons Bloemendaal' moest de bloei symboliseren. De komst van Joanne Sluijter, die alle brieven netjes tikte, was een uitkomst. Stevens was absoluut ervan overtuigd dat alleen door mid del van de uitgave van een tijdschrift de communicatie met de achterban voldoende gewaarborgd was. Zelf was ik sceptisch over de mogelijkheid voor zo'n tijdschrift voort durend voldoende kopij te hebben. Maar het tijdschrift kwam er en Stevens leverde allerlei interessante artikelen van eigen hand en van anderen. Joanne zorgde met secre tariële vaardigheden en artistieke gaven al snel voor de productie. Wat toen nog ontbrak was een penningmeester. Geen van ons allen hadden we daartoe de capaciteit. Met de komst van Herman Hubrechts was het bestuur van 'Ons Bloemendaal' compleet. Al vrij snel kwamen er verande ringen in de oorspronkelijke bestuurssamenstelling. Het bestuurswerk bleek soms toch te tijdrovend. En natuurlijk ontbraken ook de nodige wrijvingen niet. Maar het is ontegenzeggelijk Dick Stevens geweest die het initiatief tot de oprichting van 'Ons Bloemendaal" heeft genomen. De inwoners van de gemeente Bloemendaal mogen hem er dankbaar voor zijn. Hbnriette van Voorst Vader-Duyckinck Sander Kerkplein nu (GAB)) Ons Bloemendaal, 22e jaargang, nummer 1, voorjaar 1998 21

Ons Bloemendaal | 1998 | | pagina 21