reac tie-oproep-mededeling-reac tie-op eac tie-oproep-mededeling-reactie-oproep-mededeling-react ie-oproep- Brieven aan de toekomst Heeft u ook zoveel vragen over het dagelijks leven van uw voorouders? Wat voor kleding droegen ze. Hoe hadden zij hun huis ingericht. Wat aten ze. Met wie hadden ze con tact. Hoe stonden ze in het leven. Juist over die gewone en vanzelfsprekende zaken is vaak maar weinig bronnenmateriaal overgeleverd. En we weten al helemaal weinig over hoe gewone mensen destijds hun dagelijkse ervaringen hebben beleefd. Toekomstige onder zoekers die het dagelijks leven anno 1998 willen beschrij ven, zullen niet vergelijkbare problemen te stellen krijgen. Behalve als wij daar nu iets aan doen. Tentoonstelling Daarom zal op vrijdag IS mei 1998 aan alle Nederlanders worden gevraagd om 'Een Brief aan de Toekomst' te schrijven. Hoe ziet uw vrijdag IS mei 1998 erqit? 'Brieven aan de Toekomst' is een project van het Nederlands Centrum voor Volkscultuur, het Nederlandse Openluchtmuseum en het P.J. Meertens-Instituut. Deze drie volkscultuurinstellingen staan er garant voor dat uw ingezonden brief zorgvuldig wordt behandeld. Het materi aal wordt niet alleen verzameld voor de toekomst. Als eer ste resultaat van dit project zal in het Nederlands Openluchtmuseum een tentoonstelling worden ingericht uit een selectie van de ingezonden brieven. De brieven èn de tentoonstelling zullen ons een spiegel voor houden van wie wij zijn, wat wij doen en hoe wij leven. Vergelijkbare projecten in Zweden en Denemarken hebben vele duizenden brieven opgeleverd. Een dergelijk project is in Nederland nog nooit vertoond... Tot nu. Wij hopen dat u allen wilt meewerken om vrijdag 15 mei 1998 tot de best gedocumenteerde dag uit de Nederlandse geschiedenis te maken. Van 1S mei tot twee weken na die datum kunt u üw brief aan de toekomst sturen naar: Brieven aan de Toekomst Postbus 1SS98 3S03 AZ Utrecht. Een teken van leven? In het jaarverslag wordt gewag gemaakt van het bestaan van de historische werkgroep. Door omstandigheden is de werkgroep in menskracht en dus ook in mogelijkheden sterk achteruit gegaan. Momenteel zijn alleen Wim Post en Henk Schlatmann nog actief lid. Inmiddels heeft Wim Post aangekondigd zich binnenkort bezig te gaan houden met een beschrijving in boekvorm van de bloembollencultuur. Het voortbestaan van de werkgroep is afhankelijk van ver sterking op korte termijn. Aanvankelijk zou de werkgroep zich gaan bezighouden met een studie naar de geschiedenis van de Voorbuurt van Bloemendaal. Uit voorstudies bleek, dat zich in de Voorbuurt de eerste groep burgers met een vaste verblijf plaats heeft gevestigd. Oude aktes (aanwezig in het Rijksarchief voor Noord-Holland te Haarlem) hebben wij globaal bezien, de bevindingen staven de vermoedens. Ons kennis van het oud-hol]andse schrift' is echter onvoldoen de om deze 'oude boeken' te kunnen transcriberen. Mogelijk kan er iemand worden gevonden die het 'oud- hollands' beheerst/heeft bestudeerd, en dit vertaalwerk wil doen. Wij denken dat het ook geschikt is voor een studie opdracht of scriptie. De werkgroep heeft meerdere activiteiten op haar pro gramma staan. In het archief van de gemeente Bloemendaal vonden wij een beknopt overzicht van de geschiedenis van Bloemendaal, van de vroegste tijden tot 1880, geschreven door W.P.J. Overmeer en weergegeven in kroniekvorm. De gereduceerde werkgroep is thans bezig de periode van 1880 tot 1914 te analyseren en te bezien hoe de 'Kroniek van Overmeer' kan worden voort gezet. Ook voor dat werk heeft de werkgroep versterking nodig. H.A.W.M. Schlatmann Bloemendaalseweg 3d 2061 CA Bloemendaal tel. (023) 5271 1 13 32 Ons Bloemendaal, 22e jaargang, nummer 1, voorjaar 1998

Ons Bloemendaal | 1998 | | pagina 32