actie-oproep-mededeling-reactie-oproep-me Zomerexcursie Werd er in het afgelopen jaar geen excursie georganiseerd, in 1998 wordt deze traditie weer opgepakt. In voorberei ding is een rondleiding op 27 juni over het terrein van het voormalige Provinciaal Ziekenhuis. Dit geschiedt in samenwerking met de 'Stichting Santpoort', onze zuster vereniging. Het 'Museum Meerenberg' heeft zich bereid verklaard een ontvangst en een of meer rondleidingen te organiseren. Dat op deze locatie woningen zullen gaan komen, is al geruime tijd geleden besloten. Nu een projectontwikkelaar met deze opdracht is belast, zullen de bouwplannen in een stroomversnelling kunnen raken. Daarom lijkt het nu een goed moment om de donateurs van onze stichting de mogelijkheid te bieden zich over de bijzondere karakteris tieken van deze voormalige buitenplaats te oriënteren. Of deze excursie doorgang vindt, is ervan afhankelijk of de nieuwe eigenaar van dit complex hieraan medewerking wil verlenen. Bent u belangstellend, reserveert u dan deze datum in uw agenda. Nadere informatie volgt in het zomernummer van dit tijdschrift. Cadeau abonnementen Behalve door het donateurschap of door het kopen van exemplaren kan men in het bezit raken van het tijdschrift door een abonnement cadeau te krijgen. De redactie heeft de indruk dat dit niet voldoende bekendheid geniet en wil u daarom graag attenderen op deze mogelijkheid om eens iemand te verrassen. Reductie op 'In Kort Bestek' Het pand aan de Bloemendaalseweg 94 zal voornamelijk bekend zijn als het woonhuis van de 19de eeuwse arts dr. Dirk Bakker. Van 1986 tot 1997 werd het bewoond door Wilma de Haas-Agema en Anton M. Tadzik de Haas. Hun vertrek naar andere contreien was voor hen aanleiding als souvenir het boekje 'In Kort Bestek' samen te stellen. In kort bestek geeft het kans om eens achter deze gevel te kijken en ook om een indruk te krijgen van de activiteiten die de vrouw des huizes, onder de naam Kate Mussell, ondernam in het organiseren van feestelijke bijeenkom sten. Met haar culinaire verrichtingen kan de lezer zijn voordeel doen - in de tekst is een aantal recepten opgeno men. Donateurs van Ons Bloemendaal krijgen een korting van 10. Deze regeling geldt vanaf de le week van april. 'In Kort Bestek' is in Bloemendaal verkrijgbaar bij Boekhandel de Wit, bij 't Boekendaaltje en bij PapYrium. De geredu ceerde prijs bedraagt 29,95. Rectificatie Met betrekking tot het vorig jaar verschenen boek "Bouwen aan Bloemendaal" geeft de auteur, Wim Post, twee rectificaties door: 1) De foto op pagina 31 blijkt in spiegelbeeld te zijn afge drukt. 2) In de tekst over 'Endymion' (pag. 102-106) had die nen te staan dat de echtgenote van Mr. Baron van Heeckeren (1855-1943) Jonkvrouwe J.D. de Koek was en dat zij trouwden op 10-8-1881. Gratis verkrijgbaar De gemeente Bloemendaal heeft in haar bestuursbiblio- theek onder meer een verzameling van de provinciebladen (1820 t/m 1985) en van de jaarverslagen van de provin cie Noord-Holland (1853 t/m 1936). Van deze verzame lingen wordt binnen de bestuursdienst geen gebruik meer gemaakt. Omdat de beschikbare ruimte in genoemde bibliotheek beperkt is, kunnen liefhebbers deze boeken gratis ophalen. Belangstellenden kunnen hiertoe contact opnemen met de beheerder van dit archief: de heer J.J. Nagtegaal, telefoon 522 55 79. Ons Bloemendaal, 22e jaargang, nummer 1, voorjaar 1998 33

Ons Bloemendaal | 1998 | | pagina 33