Jaarverslag over 1997 Lustrumjaar Twintig jaar geleden, in februari 1977, werd de stichting Ons Bloemendaal opgericht, uit verontwaardiging over de sloop van twee oude geveltjes aan de zuidzijde van het Bloemendaalse Kerkplein. Op die plaats werd het huidige bestuur dan ook geïnterviewd en gefotografeerd door het Haarlems Dagblad, dat op 10 april 1997 aandacht aan het jubileum van Ons Bloemendaal besteedde. Jammer genoeg kon voorzitter Garvelink niet aanwezig zijn. Vier bijzondere tijdschriften De gebruikelijke vier nummers van het Tijdschrift Ons Bloemendaal hebben in dit lustrumjaar ons gezicht naar buiten op wel heel bijzondere wijze bepaald. Analoog aan de opbouw van onze gemeente stelde de redactie vier extra dikke 'kernen-nummers' samen: Aerdenhout, Bloemendaal, Overveen en Vogelenzang, in alfabetische volgorde. De redactie werd terzijde gestaan door de dames Slagter en Van Voorst Vader en door velen die bijdragen en herinneringen leverden. De nummers werden door de donateurs enthousiast ontvangen, vele reacties en vele nabestellingen waren het gevolg en ook de losse verkoop was een succes. Het bestuur besloot alle scholen in de gemeente Bloemendaal deze vier nummers gratis toe te zenden en tevens toe te zeggen dat de stichting behulp zaam wil zijn bij het vormgeven aan de lessen in omge- vingsgeschiedenis. Donateurs en bestuursleden De stichting telde op 1 januari 1997 1.047 donateurs. Als relatiegeschenk en ledenwerfmiddel werd een kaarten- waaier uitgegeven met een overdruk van 16 historische prentbriefkaarten uit het Bloemendaalse gemeentearchief. Ook hier wordt aandacht besteed aan alle vier delen van de gemeente. De kaartenwaaier is ook los te koop voor 7,50. Tevens werd de ledenwerffolder herdrukt. In februari werd officieel afscheid genomen van ons redactielid Anneke Tjan-Bakker, die naar Brussel was ver huisd en zich later dit jaar in Heemstede vestigde. Als oud-bestuurslid kunnen wij gelukkig altijd een beroep op haar doen. Zo vertegenwoordigde zij het bestuur op 2 oktober 1997 bij het inwerking stellen van het gerestau reerde torenuurwerk, afkomstig uit het reeds lang afgebro ken Klokhuis te Overveen. Het uurwerk werd weer opge bouwd op de eerste verdieping van het gemeentehuis. Tijdens de receptie op 16 september 1997 werd afscheid genomen van burgemeester Kamphuis. Waarnemend bur gemeester Van Willigenburg nodigde het bestuur uit voor een kennismakingsgesprek op 15 december 1997. Het jaarlijkse gesprek met burgemeester en wethouders vond plaats op 17 juni 1997. Uiteraard stonden op de agenda kwesties als het paardenpension en de golfvelden te Vogelenzang, Lindenheuvel te Overveen, villa Benvenuta en het terrein van het, inmiddels opgeheven, Provinciaal Ziekenhuis te Bloemendaal. Jaarvergadering De jaarvergadering werd gehouden op 10 april 1997 in de Hartenlust Mavo, waarna de heer Wim Post aan de hand van dia's vertelde over zijn nieuwe boek 'Bouwen aan Bloemendaal, architectuur en bouwhistorie vanaf 1883'. Naast aandacht voor het ontstaan van de villaparken geeft Wim Post een beeld van de explosieve bouw van woon wijken, winkels en scholen, waarbij het architectenbureau Mulder en Van Asdonck een grote rol heeft gespeeld. De donateurs van Ons Bloemendaal kregen door middel van een bon de gelegenheid het boek van Wim Post met kor ting aan te schaffen. Oud-Heemstede-Bennebroek De Vereniging Oud-Heemstede-Bennebroek bestond dit jaar 50 jaar. Bestuursleden van Ons Bloemendaal waren in maart in Bennebroek aanwezig bij de opening van de ten toonstelling 'langs 's Heerenwegen' en op de feestelijke ontvangst in De Hartekamp op 21 november. Op zaterdag 30 augustus bracht de vereniging Oud-Heemstede- Bennebroek een bezoek aan Bloemendaal en Velsen. In Bloemendaal werd men rondgeleid in de Voorbuurt door mevrouw Van Voorst Vader, terwijl mevrouw Patijn hen na de lunch in Vreeburg ontving in de Hervormde Kerk en over de geschiedenis van dit gebouw vertelde. Schenkingen Aan het begin van het nieuwe jaar werden wij verblijd met een gift van 1.000 die eind 1996 op rekening van Ons Bloemendaal was gestort. Een inwoonster van onze gemeente schonk dit bedrag, dat voor haar 60ste verjaar dag bijeen was gebracht. Om hun leven te beschrijven grepen inwoners van Bloemendaal naar de pen. Zo ontvingen wij de publicaties 'In kort bestek, elf jaar wonen en werken in Bloemendaal', door het echtpaar De Haas Agema, en 'Fin de Siècle' door P.A.E. van de Bunt. Op 11 december 1997 bracht waarnemend burgemeester Van Willigenburg het oude uithangbord De Trompetter weer aan in de Voorbuurt, waar al van oudsher Bloemendaalse kruidnoten worden gebakken. Deze zijn nu 6 Ons Bloemendaal, 22e jaargang, nummer 1, voorjaar 1998

Ons Bloemendaal | 1998 | | pagina 6