Mariënweide, die aldaar moet wijken voor de aanleg van een tweede hockeykunstgrasveld. In samenwerking met de provincie Noord-Holland heeft de gemeente de villaparken Bloemendaalse Park, Duin en Daal en Hoog-Hartenlust inclusief het Bloemendaalse Bos aangewezen als beschermd dorpsgezicht. Ons Bloemendaal juicht dit zeer toe. Wel maakten wij kenbaar ook de noordkant van de Zomerzorgerlaan, denk aan de aardige oude stalhouderij van Böttger, in de bescherming te willen betrekken. Ook hebben wij de gemeente erop gewezen dat het niet standvastig is, op het moment dat het villapark Duin en Daal beschermd dorpsgezicht gaat heten, een vrijstellings procedure ex artikel 19 WRO in gang te zetten om nieuw bouw aan de Huijghens Backerlaan mogelijk te maken. Het terrein van het voormalige Provinciaal Ziekenhuis met zijn schitterende aanleg en de diverse gebouwen die staan op de lijst van rijksmonumenten heeft onze bijzondere aandacht. Overleg over dit terrein en de omgeving vindt plaats met het bestuur van onze zustervereniging in Santpoort. In plaats van het eerste onzalige plan om woningen te bouwen aan de rand van het landgoed Lindenheuvel, is eigenaar L. Prins gekomen met een plan tot woningbouw in het hart van het terrein. Van 30 woningen in 1993 is de aanvraag nu teruggeschroefd tot 11 woningen met de School C in 1917, voormalige openbare lagere school aan de De Genestetweg. Gesloopt in 1936. (Foto GAB) benodigde infrastructuur. De commissie ging akkoord met 9 woningen, hoewel Progressief Bloemendaal en PvdA fel tegen waren. Onnodig te zeggen dat Ons Bloemendaal, evenals de omwonenden van Lindenheuvel, zich zal blij ven verzetten. Verdere besluiten zijn dit jaar niet gevallen, het wachten is op een uitspraak van de provincie. Sectie Monumenten De bestuursleden stelden zich op de hoogte van het ont werp voor uitbreiding van de Villa Wildhoef met twee bij gebouwen. Naar het zich laat aanzien zal dit plan geen doorgang vinden, door het negatieve advies van de gemeentelijke monumentencommissie. Ook bezochten wij de oude herberg De Knip aan de Kleverlaan, waarvan de restauratie in een stroomversnelling kwam. Een omvangrijk dossier is dit jaar gevuld met de procedu res die nodig waren om de villa Benvenuta op de hoek van de Hartenlustlaan en de Noorderstationsweg te Bloemendaal-dorp van de sloop te redden. Samen met de stichting Bewonersbelangen Bloemendaal en de omwonen den, onder wie speciaal mevrouw W.M. Galesloot-de Lang zeer actief en vasthoudend was, probeerde de stichting 8 Ons Bloemendaal, 22e jaargang, nummer 1, voorjaar 1998

Ons Bloemendaal | 1998 | | pagina 8