Linde voor Bleek en Berg Dit artikel is eerder verschenen in Skript historisch tijdschrift 19.3, herfst 1997. Skript is een door studenten verzorgd geschiedenis tijdschrift uit Amsterdam. Het tijdschrift levert al twintig jaar leesbare geschiedenis en vormt een podium voor jonge en ongevestigde historici die hun onderzoek aan een breder publiek willen presenteren. (Redactieadres: Skript, Spuistraat 134, 1012 VB Amsterdam) Woensdagmiddag 13 mei 1998 heeft een delegatie uit het bestuur van de Stichting Ons Bloemendaal een lindeboom geplant bij de oude boerderij Bleek en Berg aan de Bergweg te Bloemendaal. De boom werd geschonken door mevrouw G.M. Kuenen (1929-1993), die in haar testa ment bepaalde dat de stichting Ons Bloemendaal geld kreeg voor de beplanting rond de boerderij Bleek en Berg, waar haar grootouders in de jaren dertig de laatste boeren waren. Bleek en Berg, een rijksmonument, is nu eigendom van de gemeente Bloemendaal en voornamelijk in gebruik bij de Elswout-scoutinggroep. Mevrouw Z. Weda-de Haan, een dochter van mevrouw Kuenen, onthulde een tekstbordje dat verwijst naar de lief de van haar moeder voor de boerderij Bleek en Berg. Als enige in haar familie is mevrouw G.M. Kuenen ook boerin geworden. Een linde is typisch een boom die past bij een oude boer derij. De heer P. Todirijo, coördinator van de sectie Groenvoorziening van de gemeente Bloemendaal, koos een sterke variëteit, de Tilia flavescens "Glenleven". Joan Patijn 30 Ons Bloemendaal, 22e jaargang, nummer 2, zomer 1998

Ons Bloemendaal | 1998 | | pagina 30