Uitnodiging zomerwandeling 27 juni 1 998 De toekomst van het verleden De toegang en de protestantse kerk, litho naar tekening van G.J. Bos uit 1861. Het terrein van het voormalige Provinciaal Ziekenhuis Santpoort is in Bloemendaal de enige locatie waarop woningbouw van enige omvang mogelijk is. De ligging ervan in de kwetsbare binnenduinrand en de cultuur-his torische betekenis van dit indertijd door de bekende tuin architecten Jan David Zocher jr. en Leonard Springer ont worpen park, vergen dat het bijzondere karakter bij de ontwikkeling van dit terrein door de 'Bouwgroep Groot Kennemer' zoveel mogelijk wordt gerespecteerd c.q. zo nodig wordt hersteld. Om van de huidige situatie een indruk te geven wordt door vrijwilligers van het Museum Meerenberg een rond leiding verzorgd op zaterdag 27 juni aanstaande. Hiervoor worden uitgenodigd zowel donateurs en belangstellenden van onze stichting alsmede die van Stichting Santpoort en de Historische Kring Velsen. Plaats van samenkomst: Museum Meerenberg, gelegen achter de vijver op het PZS-terrein, en te bereiken door vanaf de ingang bij de slagboom aan de Brederodelaan de borden te volgen. Het museum is open vanaf 15.00 uur. Koffie en thee wor den u aangeboden. De eerste rondleiding is om 15.30 uur. Bij grote belang stelling zal ook om 16.30 uur een tweede rondleiding worden gehouden. HET TERREIN VAN HET VOORMALIGE PZ: Uit meer dan vijftig geïnteresseerden kwam in november 1997 de Bouwgroep Groot Kennemer als potentieel koper van het voor malige Provinciaal Ziekenhuis Santpoort (PZS) uit de bus. Inmiddels ligt de overdracht aan dit samenwerkingsverband van J.G. Nelis Project Maatschappij uit Haarlem en Kuiper Vastgoed uit Heemstede in het verschiet. Deze Bouwgroep is erop gericht op deze locatie woningbouw te realiseren - deels in de sociale en deels in de vrije sector. Bij het ontwikkelen van dit terrein behoeven tal van aspec ten grote aandacht, zoals de geologische ligging, de ecolo gie, de aanwezige monumenten en beplanting, de water huishouding, enzovoort. Vooral van belang is dat de uit de vorige eeuw stammende parkstructuur, mede vanwege zijn grote cultuurhistorische betekenis, wordt gehandhaafd en als basis voor de planontwikkeling wordt genomen. Dit standpunt vloeit voornamelijk voort uit de uitvoerige inventarisaties van Buys Van der Vliet, bureau voor landschapsarchitectuur en stedebouw, en is van gemeente wege onderschreven als een essentiële randvoorwaarde bij de herinrichting van het terrein. Ons Bloemendaal, 22e jaargang, nummer 2, zomer 1998 5

Ons Bloemendaal | 1998 | | pagina 5