Het Torentje van Overveen Bouwtekening van de voorgevel van het gebouw. Het voormalige postkantoor aan de Bloemendaalseweg in Overveen, gebouwd in 1906, was al een hele tijd toe aan een grondige opknapbeurt. Eind 1991 was het dan zover. Dankzij de inspanningen van de heer L. Prins van Cobraspen werd het gebouw van top - daklijsten werden hersteld, versieringen aan goten weer aangebracht - tot teen gerestaureerd. Op 13 januari 1992 kon de zeven meter hoge telegrafïetoren mét klok onder veel belang stelling op het dak worden geplaatst. De zeven meter hoge telegrafietoren staat nog heel even op de begane grond (op de achtergrond het filiaal van Albert Heijn Jj Inmiddels is het gebouw, dat uit 400 m2 winkel ruimte met bovengelegen luxe-appartementen bestaat, een vertrouwd en mooi beeld in de Overveense winkelstraat. De hele hoek rond het voormalige postkantoor heeft overigens een veran dering ondergaan. Het fili aal van Albert Heijn (ooit was daar het politiebureau gevestigd) heeft de winkel ingrijpend maar volledig in de stijl van het gebouw, ver groot. Bij het station Overveen kan in een gezellige 'sta tionsrestauratie' met rieten stoelen binnen en buiten van een 'kopje koffie mét' worden genoten. En mocht de kroon losschieten, dan is de tandarts een paar stappen ver der! Maar één wens hebben we nog wel: wie wil op aangena me wijze het voormalige garagebedrijf naast het voormali ge postkantoor invullen?! JO AN jALINK-ElSEMA Foto's bezit L. Prins De toren staat op de plek waar hij hoort: hoog en droog op het dak. Ons Bloemendaal, 22e jaargang, nummer 3, najaar 1998 29

Ons Bloemendaal | 1998 | | pagina 29