zich in Holland hebben gevestigd toen zij werden verdre ven uit Vlaanderen, ten tijde van de Spaanse vervolging door hertog Alva, waar zij handel dreven in linnen. Van de kerk gingen we naar een andere blekerij waar ik in mijn jeugd veel plezier heb beleefd. Terwijl ik dit zag en terwijl ik naar voornoemde kerk ging, waar ik in mijn jonge jaren veel kwam, overviel me een onuitsprekelijk gevoel van voldoening en grote vreugde. Toen ik het ver schil overdacht tussen de positie waar ik me nu in mijn leven bevind, en wat het was toen ik jong was, en tussen mijn huidige bezittingen en datgene waar ik mee geboren ben, werd mijn gevoel van dankbaarheid over de grote zegeningen van de Almachtige God, die ik niet genoeg kan loven voor al zijn goedheid, alleen maar groter. We dineerden thuis bij de heer Van der Laan, waar kapitein Howlatson, mijn neef De Bra, zijn vrouw en dochter ook waren. In totaal zaten we met zijn vijftienen aan tafel.' De emoties die het weerzien met de kerk van Bloemendaal en de omgeving ervan bij Decker oproept, spreken voor zich. Waterzooi 'De 20ste gingen de heer Abraham de Haan, de heer Feytama en ik naar Warmond, naar mijn oude kostschool, die nu door de zoon van mijn oude meester wordt gedre ven. Ik zag mijn oude onderkomen en dat riep vele herin neringen bij me op, wat me veel plezier deed en me De vier dochters van Sir Matthew Decker door Jan de Meyer (1718), The Fitzwilliam Museum, Cambridge. Van links naar rechts: Catherine, Henrietta Maria, Mary en Elizabeth. 12 Ons Bloemendaal, 22e jaargang, nummer 4, winter 1998

Ons Bloemendaal | 1998 | | pagina 12