zandplateau aan te leggen. Ondertussen moesten de trou we klanten op service kunnen rekenen. Daarvoor was een tijdelijke vervanging nodig - een omgebouwde frietkraam met terrasje. Het ontwerp voor de nieuwbouw gaf wel wat hoofdbre kens. Het aanvankelijke idee, een verrolbaar paviljoen dat 's zomers naar zee en 's winters meer landinwaarts gere den kon worden, bleek te duur. Semi-permanente hout bouw stuitte op bezwaren van de gemeente. Maar uitein delijk werd toestemming gekregen voor het ontwerp van architect Kromhout. Ondanks vertragingen nam de opera tie slechts twee jaar in beslag. De officiële opening, door de commissaris van de koningin in Noord-Holland drs. R.J. de Wit, kon in juli 1980 plaatsvinden. Parnassia begin 1972, gevaarlijk balancerend op het duin (beide foto's van de heer F. Wetting, Haarlem). Af ka I v i n g De verwachting dat men nu geen dreiging van de zee meer te vrezen had, bleek geen lang leven beschoren. Zo haalde het nieuwe Parnassia in 1984 weer de kranten, vanwege de dreigende afkalving van de duinen. Maar inmiddels lijkt het er op dat geleidelijk aan het strand hier wat breder wordt en dat de gevarenzone zich steeds verder zuidwaarts verplaatst - naar Bloemendaal aan Zee. Sinds 1991 is Parnassia in handen van de heer Dick van Rijn. Voor de bezoekers is dit geen wezenlijke verande ring. De locatie blijft uniek. Vijftien meter boven de zee spiegel gelegen biedt het een boeiend uitzicht over zee en duinlandschap. Dat de bezoeker eerst een toegangskaartje voor De Kennemerduinen moet kopen wordt niet als bezwaarlijk ervaren. Samen met een verbod op muziek en reclameborden biedt dit een waarborg voor een rustig publiek dat van strand of natuur wil genieten, dan wel van de wisselende kunstexposities die binnen worden gehou den. Peter de Natris Bronnen Documentatie van de familie Doodeman, Interview met de heer Dick van Rijn, 2-11-1998, Ons Bloemendaal, 22e jaargang, nummer 4, winter 1998 15

Ons Bloemendaal | 1998 | | pagina 15