Gezicht op Londen en de Theems. Op de achtergrond de St. Paul's Cathedral. Gravure uit de 18de eeuw. werd ook de gloednieuwe Westminster Bridge bekeken en de dag werd afgesloten met een bezoek aan de schitteren de schouwburg 'Drury-Lane'. De zaal werd in het midden verlicht door een glazen kroon met spiegels voorzien van wel honderd gaslichten. Westminster 27 mei. "We zijn eerst naar de kerk geweest in de Moofelds Chapel en hebben daarna een bezoek gebracht aan het beroemde Hyde Park en Regent's Park die naast elkaar liggen. Het een lijkt op de Haarlemmer Hout, hef ander op 't Haagse bos, maar wel veel groter."... 28 mei. "Maandag is het altijd rustig in de stad, dan zijn de winkels gesloten en staat de handel stil. We bekeken het Westminster gedeelte van Londen zoals het Regent Circus, een rond plein waarop vier brede wegen uitkomen met veel winkels. Vandaar gingen we naar Westminster Hall, de regeringsgebouwen en de oude Westminster Abbey. Vervolgens stapten we aan de Westminster Bridge in een bootje en lieten ons roeien onder de mooie tien jaar oude Waterloo Bridge door tot Somerset House, een paleisachtig expositiegebouw. Daarna bekeken we het St. Catharine's Dock dat bij de Tower Bridge aan de Theems in aanbouw was. Daar lag een gedeelte van de 1.700 sche pen die de stad rijk was. Per jaar varen er circa 15.000 schepen de Theems op en af."... 29 mei. Anthonie Bijvoet legde die dag verschillende zakenbezoekjes af terwijl de anderen de ruïne bezochten van Londens oudste brug, de London Bridge, en het bouwterrein van de nieuwe London Bridge daar vlak naast. Paardenraces 30 mei. "Een wandeling gemaakt door Temple Bar naar St. James Park en aldaar het paleis des Konings gezien. Ook zagen we wat verderop het nieuwe koningspaleis waaraan nog druk werd gebouwd, 's Avonds bezochten we het Coburg Theater in Waterloo Bridge Road."... 3 1 mei. "Vandaag zijn we per diligence naar Epsom gere den om de paardenraces te zien. Het dorp Epsom ligt 16 mijl van Londen en onderweg zagen wij fraaie landgoede ren en prachtige bossen. Het ligt ook aan een van de bronnen van de Theems. Ontzettend veel voetgangers, rij tuigen en mensen te paard begaven zich richting Epsom. Eenmaal aangekomen koos onze diligence een mooie plaats vanwaar we de races konden zien. Na afloop moes ten we een uur wachten om uit de massa te komen, totdat de koetsier de zweep over de paarden legde. We vlogen voorwaarts, meenemende twee tenten en een stellage met biervaten. Even verderop zagen we drie rijtuigen helemaal in stukken gereden."... Gerechtsgebouw 2 juni. "Met het gezelschap op weg naar de porseleinfa briek annex winkel van Spode en Copeland. In de 6 Ons Bloemendaal, 22e jaargang, nummer 4, winter 1998

Ons Bloemendaal | 1998 | | pagina 6