Taakverdeling bij technische hulpverlening. Bij verkeersongevallen en overige technische hulpverlening hebben de manschappen tegenwoordig ieder ook een spe cifieke taak. De nummers 1 en 2 vormen samen de techni sche ploeg. Zij zorgen onder andere voor stabilisatie van het voertuig en bedienen het redgereedschap (hydraulische schaar en spreider). Nummer 3 (beveiliger) zorgt ervoor dat er op een veilige manier gewerkt kan worden, door glasscherven te verwijderen en scherpe delen af te dekken. Samen met het ambulancepersoneel bekommert nummer 4 (gewondenverzorger) zich over het slachtoffer. Vroeger was het zo, dat een slachtoffer zo snel mogelijk uit de auto naar het ziekenhuis vervoerd moest worden. Tegenwoordig wordt een slachtoffer, als de situatie het toelaat, zo stabiel mogelijk uit een auto gehaald, ook al duurt dit veel langer. Uit onderzoek is gebleken, dat bij deze methode het slachtoffer sneller van zijn of haar ver wondingen herstelt. Alle hierboven beschreven taken worden regelmatig geoe fend. Driemaal per maand, altijd op de dinsdagavond, kunt u de brandweervoertuigen in de gemeente tegenko men. Gelukkig is er naast het serieuze oefendeel ook tijd voor plezier. Het lidmaatschap van de vrijwillige brandweer is een mooie en nuttige tijdsbesteding. Ik kan het iedereen die aan de aanstellingseisen voldoet, aanbevelen. Over eni ge tijd zullen er via advertenties en affiches nieuwe leden geworven worden. Schroom niet, meld je aan! René Schreuder Goedheijt Rayon Bloemendaal 34 Ons Bloemendaal, 23e jaargang, nummer 2, zomer 1999

Ons Bloemendaal | 1999 | | pagina 34