Expositie werk kunstschilder Simon de Heer Oproep aan de lezers 'Een snoepwinkel van een cent' Het Historisch Museum Zuid-Kennemerland wil het komende jaar een tentoonstelling wijden aan de kunste naar Simon de Heer (1885-1970) voorzover zijn werk betrekking heeft op Zuid-Kennemerland en in het bijzon der Bloemendaal en naaste omgeving. De expositie wordt voorbereid met financiële steun van de gemeente Bloemendaal en in samenwerking met de Stichting Ons Bloemendaal en de Stichting Simon de Heer, de beheerder van het omvangrijke nagelaten oeuvre van deze getalenteerde schilder, etser en tekenaar. Men hoopt een representatieve keuze te kunnen maken uit het werk (landschappen en portretten) dat hij maakte gedurende de periode dat hij in Bloemendaal woonde, d.w.z. van 1927, toen hij zich aan de Duinwijckweg ves tigde, tot zijn dood in 1970. Voor de tentoonstelling kan worden geput uit de collecties van de Stichting SdH, van de gemeente Bloemendaal en van de familie. Daarnaast hoopt men ook een beeld te krij gen van de (vele) schilderijen (en wellicht ander werk), die zich in particulier bezit bevinden en die de bezitters eventueel voor de tentoonstelling willen uitlenen. Het Historisch Museum doet hierbij een beroep op de lezers van Ons Bloemendaal om te laten weten of men werk van Simon de Heer (met name landschappen en (kinder)por- tretten) in bezit heeft en of men eventueel bereid is dit werk gedurende ca 3 maanden uit te lenen. De tentoonstelling vindt plaats op het adres Groot Heiligland 47 te Haarlem en duurt van 14 april t/m 16 juli 2000. Uw schriftelijke of telefonische reactie gaarne richten aan mevr. H. Slagter-Wieringa, Vrijburglaan 14, 2051 LC Overveen (tel. 526 38 34). Voor uw onmisbare medewerking zijn de besturen van de genoemde drie organisaties u bij voorbaat zeer erkentelijk. Naar aanleiding van het artikel van mevrouw Metselaar over de helaas verdwenen lunchroom (wat zat men daar gezellig) naast de A.B.N. nog het volgende: Het in dit artikel vermelde kleuterliedje is één der vele lie deren, gecomponeerd en gepresenteerd in de jaren twintig door de destijds bekende chansonnière MANNA DE WIJS- MOUTON. Zij begeleidde zichzelf op de gitaar. Haar chansons zijn uitgegeven in diverse bundels bij G. Alsbach te Amsterdam. Al haar composities zijn even waardevol en zeker waard nog eens te laten klinken. Zo herinner ik mij in het bijzonder het mooie lied over 'De Schooier'. Het zou zó weer voorgedragen kunnen worden: 'Een schooier ziet meer dan een ander ziet...' enz. Naast haar zang was zij ook een verdienstelijke beeld houwster. Zij hield w,el eens exposities van de door haar vervaardigde beeldjes die de figuren uit haar chansons voorstelden. G. Fahrenfort, Overveen Simon de Heer (GAB) 32 Ons Bloemendaal, 23e jaargang, nummer 4, winter 1999

Ons Bloemendaal | 1999 | | pagina 32