Van de redactie Voor u ligt de allerlaatste uitgave van 'Ons Bloemendaal' van dit jaar en vooral van deze eeuw. Bij zo'n bijzondere jaar wisseling hoort een bijzonder tijdschrift van 'Ons Bloemendaal'. Vandaar dit heel speciale foto-album, gevuld met nostal gische foto's van Lambert Rouwens (1868-1926). Hij was de laatste timmerman/elektricien van het familiebedrijf Rouwens met een grote hobby: fotografie. Hij maakte rond de vorige eeuwwisseling prachtige, vrij onbekende opna men, de oudste foto's van de gemeente Bloemendaal! De redactie heeft gekozen voor alleen maar besneeuwde taferelen, horend bij sfeervolle koude wintermaanden. De heer Henk Wieringa heeft ons op het bestaan van deze foto's in het gemeente-archief geattendeerd. Zoals u zult mer ken, ligt het accent van de foto's meer in Bloemendaal/Overveen dan in Aerdenhout en Vogelenzang, daar die laatste dorpskernen vóór 1900 nauwelijks bebouwing kenden. Mevrouw Jet Slagter heeft samen met de redactie zorg gedragen voor de uitgebreide onderschriften bij de foto's. Op bladzijde 18 en 19 treft u vier foto's aan zonder bijschrift: dat laten we graag aan over. Ze zijn van recentere datum dan alle overige foto's, maar dat wil nog niet zeggen dat alle situaties thans nog bestaan. Aan de vraag waar deze foto's zijn genomen. Bij een echte prijsvraag hoort een echte prijs. Hiertoe stelt Stichting Ons Bloemendaal een door Anton Pi eek zelve getekend en gesigneerd kunstwerkje beschikbaar. De prent 'Anton Pieck Bloemendaal 1980' staat op de omslag van dit tijdschrift. Tot uiterlijk 31 januari 2000 kunt u uw antwoorden inzenden naar de redactie van 'Ons Bloemendaal', p/a Mauricialaan 1 1, 2051 LE Overveen. Een deskundige jury zal de prijswinnaar aanwijzen. Met dit nummer nemen wij afscheid van Joris Funcke, die vanaf tijdschrift nr. l/1994 de vormgeving op zich heeft genomen. Drukke werkzaamheden van zijn eigen ontwerpbureau dwingen hem tot dit besluit. Wij zullen Joris na vijf jaar vakmanschap en vriendschap heel erg missen. Tenslotte willen wij iedereen dank zeggen voor alle steun en medewerking aan het werk van Stichting Ons Bloemendaal. Wij wensen u een goede jaar- tevens eeuwwisseling toe. Florentine van Eeghen, Joan Jalink en Peter de Natris. De redactie met Joris Funcke (tweede van links). 4 Ons Bloemendaal, 23e jaargang, nummer 4, winter 1999

Ons Bloemendaal | 1999 | | pagina 4