Zomerwandeling Saxenburg Huize Saxenburg. (GAB) moestuin, schuur en boomgaard. Op het ontwerp zijn deze onderdelen niet aangegeven, maar ze passen hier uitstekend. Dergelijke tuinen, met hun heggen en vormbomen die ge snoeid moeten worden, vergen natuurlijk veel onderhoud. Waar ze zo tot in de perfectie worden onderhouden als hier, vormen zij een levend beeld van de stijl waarin de vil latuin behoorde te zijn aangelegd, volgens de 'moderne' opvattingen van het begin van deze eeuw. Bronnen: - Bonica Zijlstra: "De nieuwe, architectonische huisstijl", in Groei en Bloei 1984. - A.M.G. Nierhoff: De Hofstede Saxenburg, 1971. - Monumentale Villa Tuinen in Noord Holland. Bonica Zijlstra en Florentine van Eeghen Ook dit jaar is er een gelegenheid deel te nemen aan een vroege zomeravondexcursie. Het betreft een bezoek aan de tuin van de villa 'Saxenburg' (Mollaan 1Bloemendaal)De huidige bewoners, familie De Ligt, stellen hiertoe deze tuin gastvrij open op 25 mei aanstaande, vanaf 19.00 uur. Hierboven treft u enige informatie over ontwerp en ontwerper van deze tuin, die inmiddels de status van provinciaal monument heeft verkregen. Voor een verslag over een, ondanks de regenval, geslaagde rondleiding in 1993: zie jaargang 17, nr. 3 van dit tijd schrift. Omdat het aantal deelnemers maar beperkt kan zijn, is het noodzakelijk dat u zich vooraf opgeeft: schriftelijk of tele fonisch bij mevrouw J.A.Patijn-Bijl de Vroe, Laan van Boreel 12, 2061 HN Bloemendaal 14. Tel: 023 5270190; fax: 023 5580931Eventueel kunt u de voicemail inspreken. Wie niet achter het net wil vissen doet er goed aan zich zo spoedig mogelijk op te geven, met vermelding van het eigen telefoonnummer. 16 Ons Bloemendaal, 24e jaargang, nummer I, voorjaar 2000

Ons Bloemendaal | 2000 | | pagina 16