Mollaan bij het Pannenkoekenhuisje, langs het appartemen tengebouw Zomerzorg tot aan de Brederodelaan. Deze gloednieuwe verbindingsroute was daarvóór niet nodig geweest. In 1932 werd de bouw afgerond met een fazante- rie, een hok van vier aaneengesloten ruimten van totaal twee bij vijf meter voor sierpluimvee. Eigen herinneringen Als geboren en getogen Bloemendaler heb ik natuurlijk ook mijn eigen jeugdherinneringen aan de hertenkamp. Het moet in het begin van de jaren veertig zijn geweest dat mijn moeder met mij in het wandelwagentje verschillende keren richting hertenkamp ging. Als er thuis wat oud brood of groenteafval was, zei ze vaak: "Kom, we gaan even naar de hertjes", en dan liepen wij weer richting Bloemendaalsebos en leerde ik daar de verschillende dieren kennen. Ook her inner ik mij de bewuste volière langs het pad van de herten kamp en de muziektent die aan de andere kant van het bos stond, bij de Koepellaan. Daar gaf de plaatselijke muziekver eniging 'Sursum' tijdens zoele zomeravonden regelmatig een concert. Zo'n vijfentwintig jaar later ondernam ik vaak opnieuw hetzelfde ritje richting Bloemendaalsebos, maar dan met mijn eigen kinderen. Ook zij hebben daar leuke herinneringen aan overgehouden. Ik draag de hertenkamp dan ook een warm hart toe en met mij hopelijk nog vele anderen. Wim Post Bronnen: - A.M.G. Nierhoff: De hofstede Saxenburg, 1971. - W. Post: Buitenplaatsen van Bloemendaal, 1992. - Gem. Archief Bloemendaal, Expl.Hertenkamp 48b en 48c. Ons Bloemendaal, 24e jaargang, nummer 1, voorjaar 2000 19

Ons Bloemendaal | 2000 | | pagina 19