Sportvelden en sportvoorzieningen aan de binnenduin ra nd Sedert de jaren zeventig doen de hockeyclubs, die hun ac commodatie binnen onze gemeente hebben, om de zoveel tijd een aanvrage voor uitbreiding daarvan, met name voor de aanleg van kunstgrasvelden, lichtmasten en reclamebor den. Zolang de clubs blijven groeien zal daaraan geen einde komen, ook niet wanneer de natuurlijke grens aan de groei zal zijn bereikt. Er kan tenslotte altijd uitgebreid worden ten koste van natuurgebied, zo lijkt het. Het bestuur van onze stichting ziet deze ontwikkeling met zorg aan en bepleit de ontwikkeling door uw college van een visie voor het eerste kwart van de nieuwe eeuw op de ontwikkeling van sportaccommodaties in de binnenduin- rand. De directe aanleiding voor deze brief zijn de recente plan nen van Hockeyclub Bloemendaal voor de aanleg van kunst gras op de velden 7 en 8, waarbij vooralsnog geen licht masten zullen worden geplaatst. Dat woord "vooralsnog" geeft eerlijker dan in het verleden is gebeurd aani dat die verlichting wat betreft de club er in de toekomst wel zal komen. In dat verband wijs ik uw college erop dat de Gemeente als eigenaar en verhuurder van de grond langs civielrechtelijke weg kan voorkomen dat lichtmasten bij de velden 7 en 8 worden geplaatst. Dat element lijkt vaak over het hoofd te worden gezien. Er zou, om aan de discussie voor eens en voor altijd een einde te maken, een kwalitatie ve verbintenis kunnen worden aangegaan ten behoeve van het Nationaal Park Zuid-Kennemerland en/of omwonen den. Hetzelfde geldt voor reclameborden. Uiteraard blijven ook uit het oogpunt van ruimtelijke ordening lichtmasten geplaatst bij sportvelden die onmiddellijk grenzen aan natuurgebied onacceptabel, vanwege het verstorend effect van kunsüicht op flora en fauna en vanwege, en dat niet in de laatste plaats, de afbreuk op de groenbeleving die daar van uitgaat. Dat geldt zowel de masten als de verlichting als zodanig. Het bestuur van onze stichting achtte het van belang dat ik u het vorenstaande zou schrijven. Aanvragen tot het verlenen van vergunningen zullen wij kritisch blijven volgen. Luchtfoto bestaande situatie Landgoed Meer en Berg. Zie ook pagina 33 van dit nummer. 6 Ons Bloemendaal, 24e jaargang, nummer 1, voorjaar 2000

Ons Bloemendaal | 2000 | | pagina 6