Uitnodiging jaarvergadering Het Kennemer Lyceum toen liet twintig jaar bestond. (1940, GAB) Uitnodiging voor de 23ste jaarvergadering van de Stichting Ons Bloemendaal op maandag 10 april 2000 in het Kennemer Lyceum, A. Stoopplein 7 te Overveen. Programma 20.00 uur deuren open 20.1S uur huishoudelijk gedeelte 20.30 uur pauze de koffie wordt u aangeboden 20.45 uur aanvang lezing door mevrouw dr. Lucia H. Albers: 'Cultuur in natuur, historie en beheer van Kennemer landgoederen'. Toelichting ad. 4 Aan de beurt van aftreden zijn mevrouw J.A. Patijn-Bijl de Vroe en de heer Dr. P.J.B.A. de Natris, beiden stellen zich herkiesbaar. Als er uit de kring van donateurs tegenkandida ten zijn dan kunnen hun namen volgens artikel 15 van de statuten worden ingediend bij de secretaris, mevrouw J.A. Patijn, Laan van Boreel 12, 2061 HN Bloemendaal. (Artikel 15 luidt: 'De contribuanten zijn bevoegd uit hun midden een of meer kandidaten te stellen voor een van de ingevolge artikel 7 periodiek openvallende plaatsen. Op schriftelijke voordracht van minimaal vijf contribuanten kunnen kandi daten worden gesteld, mits deze voordracht het bestuur bereikt tenminste een week voor het houden van de verga dering waarop het besluit tot benoeming van een of meer bestuursleden zal worden genomen.') Introducés en belangstellenden zijn welkom. Men kan ook alleen de lezing bezoeken. Agenda jaarvergadering 1Opening door de voorzitter, de heer H.K. Garvelink 2. Behandeling van het jaarverslag 3. Behandeling van de financiële stukken 4. Benoeming bestuursleden (zie toelichting) 5. Rondvraag 6. Sluiting van het huishoudelijk gedeelte Lezing met dia's door Lucia Albers Motto: Geschiedenis kan men niet maken, men kan hoogstens trachten dat wat ervan over is zorgvuldig te bewaren of te herstellen. In historische landgoederen komt veel natuur voor. Daarom worden ze vaak natuurgebieden genoemd. Maar deze na tuurgebieden zijn ontstaan op basis van aanleg en stijlprin cipes die in de 17de, 18de en 19de eeuw golden. De ele menten van tuinkunst uit vroegere periodes als vijvers, heuvels, valleien, boomgroepen, lanen, paden etcetera, werden vroeger voor de sier aangelegd en zijn nu soms op hun mooist, soms verwaarloosd en vervallen. Wat waren de bedoelingen van de eigenaren, ontwerpers en tuinlieden? Wat zijn de opeenvolgende perioden van aanleg en wat is daarvan nu zichtbaar? Hoe kunnen we zoveel mo gelijk laten zien, genieten en gebruikmaken van die geschie denis en haar doorgeven aan volgende generaties? Ons Bloemendaal, 24e jaargang, nummer I, voorjaar 2000 7

Ons Bloemendaal | 2000 | | pagina 7