Jaarverslag over 1999 Bestuur en donateurs De stichting telde op 1 januari 1999 1097 donateurs. Hun betrokkenheid en sympathie laten zij het bestuur duidelijk voelen. Het Tijdschrift met de vele foto's en menselijke her inneringen wordt zeer gewaardeerd. De redactie ondervindt veel medewerking. Bijzonder was dit jaar het nummer dat geheel gewijd was aan de vrijwillige brandweer Bloemen daal die 75 jaar bestond. Het nummer werd door de brand weer huis aan huis in de gemeente verspreid. Dit leverde ook weer nieuwe donateurs op, zodat de stichting aan het eind van het jaar 1363 donateurs telde. Er waren geen be stuurswisselingen. In zomer en najaar waren er twee druk bezochte excursies langs rellen en wellen in Bloemendaal, waarbij het particuliere landgoed Klein Wildhoef bezocht mocht worden. Voor Welzijn Ouderen Bloemendaal gaf secretaris Joan Patijn in augustus een rondleiding in de hervormde kerk van Bloemendaal. Mevrouw Eva van der Dussen deed on derzoek naar de toestand van het duin De Blinkert bij Kraan tje Lek en bezocht het symposium over buitenplaatsen op Beeckestijn. Samen met J. Patijn nam zij deel aan de studie dag over het historisch landschap van de Noord-Hollandse Milieufederatie. vertoonde er samen met de heer Daan Buddingh uit Amsterdam met een aangepaste oude projector lantaarn plaatjes over Aerdenhout en Vogelenzang in 1917 en eer der. De lantaarnplaatjes zijn gemaakt van foto's die wethou der Ignatius Bispinck indertijd van de gemeente liet maken als documentatiemateriaal. De foto's vormen de basis van ons gemeentearchief. De heer Buddingh gaf ook nog wat extra uitleg over lantaarnplaatjes in het algemeen. Open Monumentendag, zaterdag 11 september 1999 De dag werd voor de poort van Elswout door de Panneland Jachthoornblazers spectaculair ingeblazen. Evenals voorgaande jaren waren de roomskatholieke kerk te Vogelenzang (19de eeuw) en de Hervormde kerk te Bloemendaal (17de eeuw) opengesteld, en waren vrijwilli gers aanwezig om uitleg te geven. Het thema Monumentaal Groen bracht velen op onbekende plekken: in Bloemendaal naar het huis Hartenlust, in Overveen via gratis rondleidin gen op Elswout, en in Vogelenzang in de heemtuin naast de roomskatholieke kerk, langs het kerkepad en door het prachtige park bij het Huis te Vogelenzang. Zonder de hulp, kennis en kunde van vele vrijwilligers zou Ons Bloemendaal de Monumentendag niet telkenjare voor de gemeente kun nen organiseren. Een woord van dank is hier op zijn plaats. Bestemmingsplannen Toenemend verkeer, versnippering en verloedering van grondgebruik en ambitieuze bouwplannen kunnen overal in de gemeente ongewenste ontwikkelingen veroorzaken. Mevrouw P.A. Gombault- Hegï is voor het bestuur contactpersoon geworden voor de ontwikkelingen op het terrein van het voorma lige Marinehospitaal in Overveen. In het Platform Bewoners overleg Bloemendaal en Omstreken en ook in andere samenwerkingsvormen met belangengroeperingen vol gen wij met zorg de ver keersplannen, de toekomst van het Westelijk Tuin bouwgebied langs de Rand weg en de ontwikkeling van het Aerdenhoutse Haring- buysgebied. Deze ontwikke ling kan niet los worden Bispinckfoto's op jaarvergadering De jaarvergadering werd op 19 april gehouden in het nieu we dorpshuis van Vogelenzang. De heer Henk Wieringa Elswout. Ons Bloemendaal, 24e jaargang, nummer 1, voorjaar 2000 9

Ons Bloemendaal | 2000 | | pagina 9