eac tie-oproep-mededeling - reactie-oproep-mededeling-reactie-oproep- eac ti e-oproep-mededeling - reactie-oproep-mededeling-reactie-oproep Geachte redactie, Zoals altijd heb ik het blad met veel interesse gelezen. Bij het lezen van het artikel over het Bloemendaalse politieap paraat kwam er nog een herinnering bij mij boven, die niet in het blad staat. Tijdens het bouwen van het politiebureau op de plaats van de openbare school in Overveen was de politiepost in Bloe- mendaal. Als kinderen vonden wij dat heel interessant. Op de hoek Prof. van Vlotenweg-Busken Huetlaan was de poli tiepost. Commissaris Hiemstra woonde precies op de andere hoek. Toen de politiepost hier opgeheven werd, is het huis afgebroken om de Busken Huetlaan te verbreden. Met vriendelijke groeten, M.H. Uytendaal, Prinsen-Bolwerk 20, Haarlem Mijne Heren Met belangstelling lees ik altijd het blad Ons Bloemendaal dat ik regelmatig van vrienden in Bloemendaal krijg. Ik heb tot mijn 34ste jaar (19S9) in Bloemendaal gewoond, ben er geboren en naar school geweest en ik voel mij eigen lijk nog steeds een Bloemendaler. (Mijn ouders zijn begraven op de Alg. Begraafplaats aan de Bergweg, waar mijn vrouw en ik nog met een zekere regel maat naar toe gaan, mede om te zien of de betrekkelijk ho ge aanslagen voor het schoonmaken van zerk en rand wel waargemaakt worden, hetgeen volgens ons niet zo is. Dit even terzijde.) Een dezer dagen kreeg ik de meest recente uitgave van uw blad, handelend over de architecten. Het artikel over Henk van Kempen heb ik ook met grote belangstelling gelezen; ik heb hem gekend evenals zijn oom, de zanger Jacques van Kempen. Wel wil ik enige kanttekeningen bij het artikel maken. In de weergave van het interview staat dat de vader van H.v.K. chef was bij de firma Dijkman in Groningen; er stond niet bij dat zijn vader een woninginrichting had in Bloemendaal. Die zaak is overigens in de 2Oer jaren door mijn vader en zijn compagnon overgenomen en jarenlang gevestigd geweest aan de Bloemendaalseweg 49 als de firma Gras en Spoor, voorheen Joh. J. van Kempen. In de annotatie staat dat Han Boskamp een meubelzaak had in Overveen en dat hij als portretschilder een portret van Henk van Kempen gemaakt heeft. Dit waren echter twee verschillende Boskamps. De ene J.A. Boskamp had de meubelzaak (Bloemendaalseweg 2S7, ik meen naast Dj ember), de andere G.H. Boskamp (Han) woonde aan de Genestetweg 11 in Bloemendaal; twee ver schillende personen maar wel broers. Op bladzijde 16 staat een foto van het nieuwe politiebureau met daarop een agent en een man met een hoed. Ik heb mij laten vertellen dat de agent de heer Ter Beest is, de man met de hoed de heer G.J. Evers, de aannemer van het complex (en dus hoogstwaarschijnlijk niet een arrestant!). Ik miste een artikel over de architecten Van Mulder en Van Asdonck, die hun kantoor op de Bloemendaalseweg hadden. Misschien kunt u iets met het bovenstaande doen. Met vriendelijke groeten, A.N. Gras, Winterswijk Wat een mooi en interessant nummer van "Ons Bloemen daal" is dit weer. Op verzoek van de redactie volgen hier enige opmerkingen over "In gesprek met H.W. van Kem pen". In de Eerste Wereldoorlog werkte mijn moeder in de biblio theek van de School voor Kunstnijverheid, waarvan Eduard von Saher de directeur was. Over Han Boskamp: de meubelzaak (en het fabriekje in Bloemendaal) waS van de oude heer Boskamp. Hij had twee zonen: Jan en Han. Jan was de zakenman en verkocht de meubels. Han was de schilder en meubelontwerper. Helaas konden ze het niet zo goed met elkaar vinden, de twee broers. De informatie komt van Renée Verheul-Kooperberg, kleindochter van de "oude heer Boskamp". Het zou leuk zijn om in "Ons Bloemendaal" nog eens iets op te nemen over Han: hij was een echte "artist", een heel lange man met weidse gebaren. Hij had lange tijd zijn ate lier in het kleine huisje bij restaurant "De Uitkijk", waar nu een ingang van het Openluchttheater "Caprera" is. Hij 2Z Ons Bloemendaal, 24e jaargang, nummer 3, herfst 2000

Ons Bloemendaal | 2000 | | pagina 28