reactie-oproep-mededeling-react ie-oproep-mededeling-reactie-oproep- ■eactie-oproep-mededeling-reactie-oproep-mededeling-reactie-oproep- Gezicht op de stad Haarlem, vanaf het dak van het gemeentehuis 'Bloemenheuvel' voordat 'Oldenhove' werd gebouwd. Opname 1965. De halve maanvorm van de vijver van de oude buitenplaats Bloemenheuvel is bewaard woonde in het oude schooltje op de Boslaan. De familie Rot veranderde de naam in Rote (niet in Roote) Villa Woestduin werd in de zestiger jaren door de oude mevrouw Laan bewoond. Met vriendelijke groet, Ank van Hall-Cannegieter, Overveen Hierbij reageer ik op uw oproep correcties aan te leveren met betrekking tot bovenstaand interview. Op blz. 8 wordt gesproken over twee huizen aan de Krul- lenlaan voor de gebroeders Rot. Hun achternaam zou later veranderd zijn in Roote. Ik ben verre familie van deze twee houthandelaren. Een overgrootmoeder van mij heette Trijn tje Rot en was een zuster van deze twee broers. Omdat houthandelaren inderdaad geen Rot kunnen heten, hebben zij naamsverandering aangevraagd. De achternaam is echter veranderd in Rote en niet in Roote. Ik wil u trouwens een tip geven voor een artikel aangaande bijzondere architectuur in de gemeente Bloemendaal. Niet zozeer omdat ik er zelf woon, maar ik vind het Joan Mau- ritsplein architectonisch bijzonder. Het bijna verstilde plein tje is gebouwd in een stijl die je zelden ergens buiten de ge meente tegenkomt. Daarnaast lijkt het zo op het oog bijna gelijksoortige woningen te betreffen. In de praktijk variëren zij van inhoud omdat de oorspronkelijke huurders destijds zeggenschap hadden over de kamerindeling. Er woont nog minstens één mevrouw op het plein die van de bouw en van de eerste bewoning af weet. Dit gaat terug tot 1938 en betreft een invulling van een aantal vroegere bleekvelden. Wanneer u daarin geïnteresseerd bent, dan wil ik met deze bewoonster overleggen of zij u hier e.e.a. over wil vertellen. Met vriendelijke groet, Letizia M. Baas Ons Bloemendaal, 24e jaargang, nummer 3, herfst 2000 29

Ons Bloemendaal | 2000 | | pagina 29